Svátek má: Matěj

Politika

Velikost textu:

Třeba rádoby ministr čehokoliv Poche na Hradě vadí místem, kde se narodil

Třeba rádoby ministr čehokoliv Poche na Hradě vadí místem, kde se narodil

Sluníčkář, vítač, lobbista, kmotr, ale také europoslanec a vlivný a všehoschopný člen ČSSD Miroslav Poche je málo přijatelný coby ministr čehokoliv pro ty státníky, kteří by jej měli navrhnout nebo podepsat do rodící se vlády. Důvodem je překvapivě Pocheho rodiště. Že nevíte, kde se Poche narodil?

Kachna a ještě k tomu po neděli
25. června 2018 - 08:26

Informační i dezinformační média, přičemž se v poslední době těžko rozlišuje, která jsou která, ve svých komentářích spekulují, proč prezident Miloš Zeman nechce ve funkci ministra čehokoliv Miroslava Pocheho?

"Máte pravdu, skutečně se vedou spory, zda nevole k tomuto politikovi převládá u hlavy státu více pro skutečnost, že čtyřicátník Poche se veřejně přiznal, že Miloše Zemana nevolil svým prezidentem nebo zda muži na Hradě vadí Pocheho sluníčkářské názory k migrantům či kauzy z doby, kdy byl zastupitelem hlavního města Prahy. Osobně si myslím, že nevole vyplývá z jiné skutečnosti," míní student politologie, který si nepřeje být jmenován, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

A co by tím důvodem mělo být?

"Především bych vyloučil některými komentátory neustále předhazované prezidentovy důvody nejmenování Pocheho ministrem protože se on přiznal, že Miloše Zemana nevolil za prezidenta. Z toho jednak plyne, že Poche v lednu 2018 vůbec netušil, že by mohl být navrhovaný na ministra čehokoliv, ale hlavně Miloš Zeman je známý jako nikomu se nemstící politik a už vůbec ne zato, že pro něho zrovna nahlasoval ten nebo ten v prezidentských volbách. Proto důvod nelibosti na Hradě ke kandidátovi Pochemu hledejme jinde."

Tak vadí Pocheho kmotrovská činnost v oranžové straně a v politice vůbec?

"Zprvu jsem si to myslel rovněž, ale pak jsem od těchto důvodů upustil, protože jsem si pořádně přečetl všechno, co jsem o kandidátovi na ministra čehokoliv našel. Zapomíná se na skutečnost, kde se Miroslav Poche narodil a jakou první vysokou školu vystudoval."

Kde se tedy na Hradě do vlády nechtěná osoba narodila a co studovala?

"Miroslav Poche se narodil v Chlumci nad Cidlinou a vystudoval Českou zemědělskou univerzitu. A pan prezident prostě nechce, aby Česká republika se svým Ministerstvem zahraničních věci, kdyby tam působil Miroslav Poche,  zkrátka a dobře nedopadla jako sedláci u Chlumce."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)