Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Vyhráli, hopsa hejsa. Hokejisté jsou v semifinále a co víc, porazili USA

Vyhráli, hopsa hejsa. Hokejisté jsou v semifinále a co víc, porazili USA

Politika do sportu nepatří a přesto. Trenér hokejistů USA údajně nepodal ruku svému protějšku, který koučuje tým atletů z Ruska. Hokejisté, kteří startuji pod olympijskou vlajkou a kdyby náhodou vyhráli celý turnaj, tak se jim ani nezahraje jejich hymna. Američanům se ani to nelíbí.

Ilustrační foto
21. února 2018 - 08:19

Američané patrně podle gesta jejich hokejového kouče, by byli rádi, kdyby tam Rusové vůbec nebyli. Na sociálních sítích se vede diskuse na toto téma a není jednoznačná, spíše se tu lidé zásadně odlišují ve svých poznámkách.

"Je dobře, že se českým hokejistům podařilo porazit borce z USA a budou bojovat o olympijské medaile. Vrátili jim několikanásobné porážky z dřívějších turnajů v ZOH a na MS a pak, si to namyšlení Američané zasloužili," napsal jeden fanoušek na svůj profil a poděkoval českým hokejistům, že si od ranních hodin prožil u televize zase malé drama se vším všudy včetně nájezdů.

Pro hokejisty to tedy nebyl žádný poslední zápas, ba naopak. Jejich cesta za možnou jakoukoliv medailí pokračuje! Česká hokejová reprezentace na olympiádě v Koreji totiž zvládla čtvrtfinálovou bitvu s USA a vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech. Češi postoupili do semifinále, kde Čechy čeká vítěz duelu Olympijští sportovci Ruska - Norsko.


Je pěkné, že klíčovou postavou byl muž, který narozdíl od svého bývalého kolegy ve fotbalové reprezentaci Petra Čecha, který už svým jménem oznamuje, odkud je, se jmenuje Pavel Francouz. Jenže je to Čech jako poleno. 

Čeští hokejisté mají šanci bojovat o medaili pod pěti kruhy poprvé od bronzu v roce 2006 v Turíně. Že by po vaceti letech byli při svých dalších utkáních neporaženi?

Sledujte, jak se do tohoto fandění budou zapojovat politikové.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)