Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Vzkaz Františka Čuby senátorům ... Musím čelit nepříjemným útokům

Vzkaz Františka Čuby senátorům ... Musím čelit nepříjemným útokům

S velmi důležitým vzkazem senátora Františka Čuby seznámil na zasedání Senátu 15. února 2018 ostatní přítomné senátory a senátorky jiný senátor Ivo Valenta. "Oznamuji, že jsem se rozhodl rezignovat na pozici senátora ČR za volební obvod 78 Zlín," píše František Čuba.

František Čuba
19. února 2018 - 08:41

"Jak jistě víte, s panem docentem jsem spolupracoval již v dobách svého mládí, naše cesty se profesně opět spojily v politice. Ty působí ve stejném kraji jako já. Proto jsem mu také rád vyhověl, když mě požádal o to, abych vám přečetl jeho krátký, ale velmi důležitý dopis," začal svůj projev senátor Ivo Valenta, než přečetl dopis Františka Čuby.Vážený pane předsedo, vážené kolegyně senátorky, kolegové senátoři, svůj profesní život jsem začínal v malém městě Slušovice, kde se nám podařilo z JZD vybudovat velký agrokombinát se 7miliardovým obratem a ziskem 850 mil. Kč. Náš agrokombinát byl vzorem mnoha zemím světa a vždy jsem byl příznivcem využití nejnovějších vědeckých a technických poznatků.

Má práce vycházela z baťovských zásad. Své zkušenosti jsem aktivně předával dál i v pozdější době a kromě přednášek pro vysokoškolské studenty jsem například pomáhal nejen v oblasti zemědělství jako krajský radní Zlínského kraje. Rád jsem již v roce 2013 také přijal nabídku tehdy ještě budoucího prezidenta Miloše Zemana, abych se stal poradcem v oblasti zemědělství a hospodářství. Vzhledem k tomu, že mne prezident požádal, abych v jeho týmu pokračoval i nadále, tuto funkci zastávám dodnes. Vždy jsem se rád chytal nových výzev. Své zkušenosti jsem proto chtěl zúročit také v Senátu ČR a upřímně děkuji všem, kteří mně ve volbách v roce 2014 věnovali svou důvěru.

Původně jsem byl přesvědčen o tom, že se dnešního jednání zúčastním osobně, ale vývoj událostí mě přivedl k jinému závěru. V posledních měsících jsem nejen já, ale především mí příbuzní a přátelé vystaveni silnému tlaku a bohužel musím čelit také nepříjemným útokům. Tito lidé jsou mi velmi blízcí a já jim dále nechci ubližovat. Proto jsem se rozhodl soustředit své síly především k životním prioritám. A těmito jsou právě tito lidé. Tímto tedy oznamuji, že jsem se rozhodl rezignovat na pozici senátora ČR za volební obvod 78 Zlín. A můj oficiální rezignační dopis bude koncem měsíce února doručen předsedovi Senátu, panu Milanu Štěchovi.

Rád bych současně poděkoval za spolupráci všem senátorům a senátorkám i svým voličům, příznivcům a blízkým za podporu. Budu i nadále pomáhat našemu kraji i celé ČR, což jsem ostatně dělal i před mým zvolením do Senátu. Dámy a pánové, děkuji vám za pozornost.

S pozdravem, doc. František Čuba.


Publicista Ivan David se nedávno o činnosti na Zlínsku Františka Čuby zmínil v článku, který byl zveřejněný i na webu Prvnizpravy.cz a stojí zato si jej přečíst ...

Slušovice zaměstnaly před rokem 1990 vědce i pologramotné Romy

Odchodem Františka Čuby ze Senátu přijde jeden ze senátních klubů o svého pro existenci klubu důležitého  pátého člena. Redaktoři České televize v pořadu z řady nedělních chvilek nezaujatostí, na který si hraje relace 168 hodin, se třetí únorovou neděli  v reportáži domáhali odpovědi, co se stane po odchodu Františka Čuby se senátním klubem. Jeho předseda Jan Veleba řekl, že se to veřejnost včas dozví.

(ps, Senát, Prvnizprav.cz, foto: Senát)