Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Bílovecké gymnázium ubytovalo ukrajinské uprchlíky

Bílovecké gymnázium ubytovalo ukrajinské uprchlíky

Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci už poskytlo ubytování 14 uprchlíkům z Ukrajiny, v tomto týdnu čeká příjezd dalších. Jde většinou o rodinné příslušníky ukrajinských odborníků pracujících v bíloveckých firmách.

Bílovecké gymnázium.
2. března 2022 - 12:00

Jedná se především chemiky, laboranty a další odborné profese. ,,Už mě kontaktovala naše partnerská společnost IMCoPharma se sídlem v Bílovci, s níž škola spolupracuje. Zmíněná firma nás požádala o ubytování rodinných příslušníků svých zaměstnanců. A posléze se s podobnou žádostí připojily i společnosti ATC Industry Trade Moravia a Denas Color,“ sdělil Pavel Mrva, ředitel gymnázia.

Podle ředitele tito lidé přijedou nalehko, takže je nutno připravit základní hygienické potřeby, od zubní pasty přes mýdlo, kartáčky až po toaletní papír.Každý týden bude třeba zajistit výměnu ložního prádla. ,,Řeší se teď hodně otázek a neznámých, jimiž jsme se doposud nemuseli nikdy zabývat, například řešíme to, jak to bude se zdravotnickou pomocí," doplnil ředitel Mrva.

Současně by rád poděkoval vedení města Bílovec, které zatím nakoupilo pračky a vybavení kuchyňky, bíloveckým podnikatelům, kteří zajišťují drogistické zboží, vybavení pokojů a stravu.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: Gymnázium Bílovec)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%