Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Dva miliony na projekty prevence v oblasti BESIP

Dva miliony na projekty prevence v oblasti BESIP

Rada Středočeské kraje v únoru schválila čerpání finančních prostředků na prevenci v oblasti Bezpečnosti silničního provozu (BESIP).

BESIP
13. března 2018 - 12:30

Dva miliony korun půjdou v roce 2018 na realizaci efektivních projektů, jejichž cílem je přispět ke zvýšení bezpečnosti provozu.

„I přesto, že se situace v bezpečnosti silničního provozu navzdory rostoucí hustotě v posledních letech začíná zlepšovat, je nezbytné nebrat tuto problematiku na lehkou váhu a nenechat se ukonejšit zatím pozitivními trendy statistik. Jde stále o rizikové prostředí, kterému je třeba přizpůsobit i chování. Proto i v tomto roce věnujeme peníze na programy, které se zaměří nejen na výchovu dětí v oblasti dopravní bezpečnosti, ale i na osvětu starších občanů v dopravním prostředí,“ vysvětlil radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

Vzhledem k pozitivní zkušenosti s Centrem služeb pro silniční dopravu, které v minulých letech prevenci v oblasti bezpečnosti provozu již pro kraj připravovalo, bude tato spolupráce pokračovat i nadále.  Peníze od Středočeského kraje použije Centrum služeb pro silniční dopravu k zajištění prevence v oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích kraje na rok 2018. Zajistí například tradiční výchovný program „Dopravní soutěž mladých cyklistů“ na zhruba 200 základních školách ve Středočeském kraji.


Lekce budou probíhat také na dětských dopravních hřištích a v domovech dětí a mládeže. Pro děti budou zorganizovány i dopravní soutěže, preventivní akce či dvě dětské rallye. Kromě zajištění dopravní výchovy na letních táborech je v plánu také nezbytná osvěta zaměřená na starší občany v dopravním prostředí a realizace dvou expozic prevence v oblasti BESIP v rámci výstav s motoristickou tématikou, srazů a setkáních motoristů. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)