Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Jak čerpat dotace na obnovu kulturních památek ?

Jak čerpat dotace na obnovu kulturních památek ?

Bezplatný seminář, kde byly poskytnuty rady, jak správně postupovat při podávání žádostí o dotace na podporu obnovy kulturních památek, uspořádali pracovníci Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu

Ilustrační foto z akce
11. ledna 2018 - 07:30

„Zlínský kraj je připraven podpořit kvalitní projekty obnovy památek, na které máme letos stejně jako v loňském roce vyčleněno 6 milionů korun,“ sdělil Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport. „Novinkou pro rok 2018 je elektronický formulář žádosti, který by měl žadatelům usnadnit jeho vyplnění,“ podotkl radní.

Lhůta pro podávání žádostí je stanovena na termín 15. ledna až 26. ledna.

„Účastníci semináře měli zároveň možnost získat od našich pracovníků z odboru kultury informace o všech aktuálních výzvách, které mohou v oblasti památkové péče využít, tedy nejen těch, které poskytuje přímo kraj. Jde nám o to poradit žadatelům, kde hledat další finanční zdroje tak, aby mohli v letošním roce co nejefektivněji financovat obnovu památek ve svém vlastnictví,“ dodal radní Miroslav Kašný.

Více informací k oběma dotačním programům na webu Zlínského kraje, v sekci Kultura – dotace a granty.


„Další metodický seminář, tentokrát určený zájemcům o podporu kulturních akcí a aktivit ve Zlínském kraji, připravuje odbor kultury a památkové péče již na středu 24. ledna,“ uvedla vedoucí oddělení památkové péče krajského úřadu Alena Pospíšilová.

Pro Zlinskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlinský kraj)