Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Kde je vám v Litoměřicích dobře a kde ne?

Kde je vám v Litoměřicích dobře a kde ne?

Kde tráví lidé v Litoměřicích volný čas nejraději? V parku Václava Havla a na Střeleckém ostrově. Kde se občanům Litoměřic nelíbí? V okolí bývalého pivovaru. To i další zajímavé informace prozrazuje pocitová mapa.

Ilustrační foto
20.duben 2017 - 07:00

Sestavili ji respondenti podle vlastních dojmů. Odpovídali na otázky, kde se jim líbí, kde nelíbí, kde tráví volný čas, kde se cítí bezpečně, kde naopak nebezpečně a která místa jsou podle nich v Litoměřicích zapomenutá.


Litoměřické náměstí

„Pocitovou mapu jsme ve městě Litoměřice poprvé vystavili v rámci akce Kulatý stůl, a to již v lednu 2016. Sběr dat následně probíhal v půlročním intervalu, a to například v městské nemocnici, v  Knihovně K.H. Máchy nebo při akcích Desatero problémů Litoměřic, diskusní fórum zastupitelstva mládeže a také při akci Místa přátelská seniorům,“ připomněla Jana Eflerová, referentka samosprávy odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Občané mohli do pocitové mapy zapisovat také on-line od září do konce října 2016 na webu města.

Celkově mapu města hodnotilo 2990 respondentů. Mezi nejoblíbenější místa k trávení volného času patří v Litoměřicích park Václava Havla, Střelecký ostrov a restaurace Johannahof. Mezi místa označená „tady se mi líbí“ patří opět restaurace Johannahof, Mostná hora a Mírové náměstí.

Špendlík s označením „zde se mi nelíbí“ zapíchlo jednoznačně největší množství respondentů do místa bývalého pivovaru a dále na (staré) dolní nádraží. Jako zapomenuté místo občané vnímají výstaviště Zahrada Čech a vilu „Fafák“.

Výstavy Tržnice Zahrady Čech a Bydlení na Zahradě Čech

Bezpečně se občané cítí na Mírovém náměstí, nebezpečně v okolí Labe, na dolním nádraží a v okolí Severky. Jako výsledek této analýzy byly v místech posíleny hlídky městské policie a Policie ČR, proběhla také instalace kamery.

Vyhodnocení průzkumu provedla Univerzita Palackého v Olomouci, Katedra rozvojových studií.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)