Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Kočku se podařilo zachránit až specialistům tzv. stromolezcům

Kočku se podařilo zachránit až specialistům tzv. stromolezcům

Poděkování pro arboristy z Hořic. Kočku, která celý minulý týden seděla v koruně stromu, se podařilo zachránit až specialistům tzv. stromolezcům.

Záchrana kočky
19.duben 2017 - 08:00

Nejdříve se ji pokusili sundat strážníci pomocí plošiny hradeckých technických služeb, ale při každém dalším pokusu o odchycení se kočka šplhala výš a výš do koruny stromu. Ve čtvrtek byla již ve výšce téměř 20 metrů. Díky lidem, kterým nebyl osud zvířete lhostejný, se podařilo kontaktovat stromolezce. Ti ochotně přijeli kočce na pomoc. Jeden z nich za ní vyšplhal do výšky 15 metrů. Kočka se před ním pokusila utéct a přitom spadla. Jeho kolega společně se strážníkem zachytili padající zvíře do připravené sítě. Protože jevila známky poranění, byla převezena na ošetření na veterinární kliniku.

Velikonoční svátky byly plné alkoholu. Městská policie řešila během uplynulého prodlouženého víkendu méně i více závažné události související s alkoholem. Některým rozdováděným koledníkům stačilo domluvit a poslat je domů, někteří však skončili na záchytce a dvojice mladých lidí pak i v nemocnici.


Na protialkoholní záchytné stanici skončilo postupně pět silně opilých mužů i žen. Ti se ohrožovali na zdraví, proto museli střízlivět na záchytce. Tam byla nakonec městská policie přivolána ještě čtyřikrát, protože někteří klienti tohoto zdravotnického zařízení byli tak agresivní, že jim musela být aplikována, za přítomnosti strážníků, uklidňující injekce.

Do nemocnice pak musela být převezena dvojice mladých lidí. Na jejich podivné chování byla upozorněna městská policie. Osmnáctiletý mladík a sedmnáctiletá dívka se potáceli po ulici, padali na zem, měli nekoordinované a trhavé pohyby. Neuvěřitelně špinavá dívka, která se zřejmě válela v blátě, nedokázala souvisle komunikovat. Z jejího dechu byl cítit alkohol a zorničky měla rozšířené.  Přestože oba nejdříve tvrdili, že pili jen alkohol, nakonec přiznali, že jim v klubu, kde se bavili, někdo prodal drogy. Strážníci na místo přivolali státní policii a záchrannou službu. O události bylo informováno i oddělení sociálně právní ochrany.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Eva Kněžourová, tisková mluvčí Městské policie Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mp)