Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Kolotočář policistům lhal, nalezeným mobilem dluh nesplatil

Kolotočář policistům lhal, nalezeným mobilem dluh nesplatil

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů devatenáctiletému muži, který nalezl mobilní telefon s platebními kartami.

Mobilní telefon jako zástava se nemusí vyplatit
13. září 2017 - 11:00

Místo toho, aby věci nejen kvůli vlastnímu svědomí odevzdal, telefon si nechal a karty vyhodil. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

K případu došlo v neděli 10. září v Polné, kde se v tu dobu konala na Husově náměstí pouť. Po poledni navštívil jednu z atrakcí muž, který po odchodu zjistil, že ztratil mobilní telefon v pouzdře, ve kterém měl zároveň uložené ještě platební karty.

Majitel se sice ihned po zjištění, že telefon nemá, vrátil na místo, prohlédl prostor pouťové atrakce a zároveň se dotázal její obsluhy, zda zmíněné propriety nenalezl. Dostalo se mu však úmyslně záporné odpovědi.

Majitel telefonu proto začal podnikat další kroky a následně případ oznámil policii. Policisté ihned případ začali prošetřovat. Zjistili, že telefon nalezl a nechal si ho muž, který pouťovou atrakci obsluhoval.

Zlodějíček následně vyhodil platební karty i SIM karty a telefon předal dalšímu muži, u kterého měl finanční dluh, jako zástavu. Mobilní telefon v hodnotě necelých šesti tisíc korun tento muž ihned po tom, co se dozvěděl o jeho skutečném původu, policii vydal a telefon se tak vrátil zpět jeho majiteli.


Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů devatenáctiletému muži, který je tak podezřelý ze spáchání přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: archív)