Svátek má: Robin

Regiony

Velikost textu:

Komu vadí směna vily v Myslbekově ulici

Komu vadí směna vily v Myslbekově ulici

Vedení města Karlovy Vary cítí nutnost se proti nepravdivým informacím zásadně vymezit.

Karlovy Vary
24. listopadu 2022 - 12:00

V médiích (Karlovarský deník ze dne 19. 11. 2022) se objevila „zaručená“ informace o tom, že z připravované komunikace spojující kruhový objezd u Tesca a ulici Závodní budou profitovat soukromí vlastníci pozemků ve Dvorech „blízcí radnici“. Vedení města cítí nutnost se proti těmto naprosto nepravdivým informacím zásadně vymezit.

Zmiňovaná komunikace není nápadem posledního roku nebo dvou, její myšlenka vznikla před mnoha lety, což dokazuje i to, že při výstavbě areálu Tesco se s ní počítalo a kruhový objezd od počátku obsahuje výjezd na tuto budoucí komunikaci. První projekt na tuto komunikaci je z roku 2010.

Není přitom důležitá pro zmiňované vlastníky pozemků vedle ulice V Lučinách, neboť ti budou připojeni na městskou uliční síť a inženýrské sítě právě přes  ulici V Lučinách. Budoucí spojovací komunikace k Tescu pro ně naopak znamená hlukovou zátěž a mimo jiné povinnost vybudovat u svých pozemků na vlastní náklady protihlukovou stěnu. V žádném případě už nejsou pravdivá tvrzení o výhodné „nedávné změně územního plánu“. Zmiňované pozemky byly určené pro bydlení už po léta, v přechozím územním plánu. Nový územní plán, schválený letos, toto pouze převzal.

Budoucí městská komunikace je přínosem především pro občany města, kterým významně zkrátí cestu, pro podnikatelské subjekty v daném území, a také pro složky Integrovaného záchranného systému, které sídlí v navazujícím areálu krajských institucí – jde o Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje, Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje, Krajské ředitelství Policie České republiky.

Kvůli získání pozemků pod budoucí komunikací město dlouhodobě jednalo s jejich vlastníky. Během té doby bylo navrženo několik variant, z nichž nakonec jediná pro obě strany přijatelná byla směna nemovitostí. Město do ní vkládá i dlouhodobě zbytný majetek – objekt v Myslbekově ulici, který je dlouhodobě ztrátový. Jen za roky 2021 a 2022 činil rozdíl mezi výnosy a náklady tohoto objektu 500 tisíc korun. Jediní uživatelé, kteří využívají první podlaží, na základě historických smluv platí městu nájemné ve výši 27 tisíc ročně, ve srovnání s náklady mizivou částku. Další dvě podlaží jsou dlouhou dobu komerčně nevyužitelná, vzhledem k povaze a stavu objektu o ně není zájem. Objekt vyžaduje zásadní rekonstrukci, která by město vyšla na 10-15 milionů korun, což je vzhledem k současným výnosům naprosto nepřijatelné.

Na uvedenou směnu pozemků bylo podáno trestní oznámení. V pořádku, trestní oznámení může podat každý a kdykoliv. Město si ale v žádném případě není vědomo jakéhokoliv pochybení při této směně, byla zpracována a navržena zcela v souladu se zákonem o obcích a platnou legislativou.Mrzí nás také, že se k nesmyslným závěrům připojují opoziční politici, kteří jsou zastupiteli města šestnáct let, během kterých se řešila jak nová komunikace Tesco – Závodní, tak také nutnost majetkoprávního vyřešení souvisejících pozemků. Ale především nás mrzí, že si Karlovarský deník nedal práci zjistit, jaký je skutečný stav věcí, jaká je jejich historie a jaký byl jejich vývoj. Článek vydal viditelně dříve, než si takové informace řádně obstaral.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
20%
Ne
transparent.gif transparent.gif
80%