Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Krajská soutěž Recyklujte s hasiči zná své vítěze za ročník 2022

Krajská soutěž Recyklujte s hasiči zná své vítěze za ročník 2022

Do aktivity zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů se v loňském roce zapojilo 120 sborů dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina.

Vítězové
22. března 2023 - 11:00

K recyklaci bylo do systému Elektrowin předáno 307 tun elektrospotřebičů. Kraj mezi 5 sborů dobrovolných hasičů (SDH) s nejvyšším množstvím sesbíraného elektra rozdělí 80 tisíc korun. Společnost ELEKTROWIN a.s., provozovatel kolektivního systému zpětného odběru elektrospotřebičů dodal bezplatně všem přihlášeným SDH informační materiály, shromažďovací nádoby na spotřebiče a zajistil zpětný odběr (odvoz).
 
„Spolupráce kraje s ELEKTROWINem je od roku 2010 zaměřená především na vzdělávací a osvětové aktivity na podporu zapojení obcí, jimi zřizovaných organizací a obyvatel do zpětného odběru. Zpětný odběr elektrospotřebičů je realizován v režimu předcházení vzniku odpadů a tak koresponduje s aktivitami kraje při naplňování krajského Plánu odpadového hospodářství,
“ informuje o hlavních cílech spolupráce krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.Podmínkou pro účast v soutěži bylo minimální množství elektrospotřebičů ve výši 500 kg sebraných za kalendářní rok.

Přehled vítězů ročníku 2022

 

Děkujeme všem zapojeným sborům a blahopřejeme vítězům. Nejlepší odpad je ten, který nevznikne!
 
Historie krajských kol soutěže
  • 2019 se zúčastnilo 128 SDH a celkem se sebralo 310 tun elektrospotřebičů
  • 2020 se zúčastnilo 124 SDH a celkem se sebralo 346 tun elektrospotřebičů
  • 2021 se zúčastnilo 123 SDH a celkem se sebralo 324 tun elektrospotřebičů

ELEKTROWIN a.s. je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpět­ný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Společnost za­jišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektrood­padu. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 20 milionů vyřazených elektrospotřebičů o celkové hmotnosti více než 350 000 tun.

NovinkyVysocina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%