Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Litr tvrdého alkoholu a tři piva. Pak usedl za volant

Litr tvrdého alkoholu a tři piva. Pak usedl za volant

Neuvěřitelnou hladinu alkoholu ukázal přístroj policistům v Brumově - Bylnici na Zlínsku poté, co zastavili šestapadesátiletého muže za volantem jeho vozidla Volkswagen.

Ilustrační foto
13. září 2021 - 07:30

Před patnáctou hodinou totiž nadýchal 3,7 promile alkoholu. S řízením teď s jistotou na nějakou dobu skončil. Nekoordinované jízdy, kdy auto kličkovalo po silnici, si všiml policista v době svého volna, který jel za řidičem v červeném Volkswagenu.

Tušil, že něco nebude v pořádku a zavolal svým kolegům, kteří měli právě službu. Ti kličkující vozidlo zanedlouho dostihli a za pomoci výstražných znamení na vozidle zastavili. Na první pohled bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu.

Byl z něj cítit silný zápach, měl nekoordinované pohyby a téměř mu nebylo rozumět. Policistům sdělil, že od rána pracoval na stavbě, kde vypil asi tři piva a tvrdý alkohol. Množství odhadl na jeden litr.


Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: PČR Zlínského kraje)