Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Mikuláš naděloval malým pacientům v Jesenické nemocnici

Mikuláš naděloval malým pacientům v Jesenické nemocnici

Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou, který přinesl nadílkudětským pacientům Jesenické nemocnice.

Ilustrační foto
8. prosince 2019 - 08:00

Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem na oddělení, kterou vytvořily paní učitelky.  Dětští pacienti přivítali mikulášskou návštěvu s radostí a za odrecitovanou básničku nebo zazpívanou písničku dostávali perníček s ovocem a balíčkem čokolád.


„Mikuláš s andělem v podání učitelek, které k nám chodí na herní aktivity a pedagogickou činnost a připravilysi doprovodný program, nadělil dětem nejen dobroty, ale i zážitek a jistotu, že ani v nemocnici o mikulášskou nadílku nepřijdou.Navíc během mikulášské návštěvy vždycky panuje přátelská a pohodová atmosféra, která malé pacienty rozveselí a rozptýlí je,“ říká Blanka Syrovcová, vrchní sestra dětského oddělení Jesenické nemocnice, s tím, že v současné době ošetřujína oddělení šest dětí nejčastěji s respiračními a průjmovými onemocněními či děti s pooperačními stavy po plánovaných výkonech.


Velkou radost udělala pacientům dětského oddělení také nadílka od Jesenické nemocnice, která nakoupila a předala dětskému oddělení hračky- od plyšových zvířátek, přes stavebnice až po kočárek pro holčičky nebo autíčka pro kluky.Během adventu čeká pacienty na Dětském oddělení a oddělení LDN Jesenické nemocnice 18. prosince ještě zpívání vánočních koled v podání dobrovolníků. Na Vánoce pak zdejší zdravotníci pečují zpravidla o pět dětí, které nemohou jít kvůli svému zdravotnímu stavu domů.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Lucie Drahošová, AGEL a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto AGEL)