Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Muž nalezl koťata odhozená v pytli na svém pozemku

Muž nalezl koťata odhozená v pytli na svém pozemku

Ve středu předal muž hlídce MP Plzeň – Bory v uvázaném pytli tři koťata. Nalezl je odhozené na svém pozemku. Bohužel si je nemohl nechat, jelikož vlastnil psa a ten by se s nimi nesnesl.

Kotě
28. listopadu 2021 - 07:00

Jednalo se o tři koťata ve stáří asi čtyř měsíců. Jedno bylo černobílé barvy, dvě jsou černá. Koťata byla celkově v dobrém stavu a byla umístěna do „Útulku pro zvířata v nouzi“ v Plzni. Městská policie apeluje na občany, aby své dospělé kočky nechávali kastrovat, jelikož opuštěná koťata pak končí v útulku, kam rozhodně nepatří.

Kastrace je chirurgický zákrok, který kočce znemožní reprodukci. Pokud se tedy „váš mazlíček“ často pohybuje mimo domov, je na místě tento zákrok zvážit, protože se pak venku pohybuje velký počet toulavých koček. Tento zákrok navíc zamezí nežádoucímu chování zvířat. Pokud má kočka opakovaně říji a nedochází k páření, mohou u ní vzniknout i psychické problémy. U kocourů se navíc zamezí teritoriálnímu chování (značkování teritoria močí) a tím minimalizaci následného zápachu.

Strážníci Městské policie Plzeň každý den vykonávají náročnou službu a snaží se, aby ve městě panoval pořádek. Často se setkávají s lidmi, kteří žijí na ulici bez přístřeší, požívají alkoholické či jiné látky a dělají kolem sebe nepořádek.

Někdy se stane, že lidé zamění osobu se zdravotními obtížemi za opilou asociální a ani nezavolají záchrannou službu. To se naštěstí nestalo v případě ženy, která ležela promrzlá na lavičce jen tak v tričku. Tento případ se stal v úterý dne 23.11.2021 ve večerních hodinách na zastávce MHD Karlov (směr Borská pole).  Řidička MHD přivolala na místo strážníky a Ti následně po prvotních úkonech ženu prolustrovali, jelikož odpovídala popisu osoby hledané pro útěk z hospitalizace v Městské nemocnici Privamed. Zdravotníci si ženu převzali k ošetření a následně ji odvezli k opětovné hospitalizaci do téže nemocnice. Ještě před příjezdem záchranářů poskytli strážníci ženě prvotní pomoc a také ji usadili do vyhřátého služebního vozidla. Žena byla pravděpodobně i pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Bezdomovci na Slovanech uklízeli svůj nepořádek

A že to strážníci nemají snadné se opět potvrdilo následující den, kdy v ranních hodinách byla hlídka Městské policie Plzeň – SÚSS vyslána na EUC Kliniku v Plzni na Denisovo nábřeží, kde se měla nacházet problémová žena bez nasazené ochrany dýchacích cest, která vulgárně urážela ostrahu. Svědek události uvedl, že se žena vulgárně vyjadřovala, vyhrožovala i ublížením na zdraví, když po ní byla požadována ochrana dýchacích cest. K hlídce MP se žena chovala rovněž vulgárně, odmítala poslechnout výzev strážníků i prokázat totožnost. Nakonec pod pohrůžkou předvedení k ověření totožnosti, žena totožnost prokázala a nasadila si i roušku. Jelikož se žena dopustila několika přestupků, chovala se značně nevhodně, vulgárně napadala ostrahu i strážníky (vyhrožovala i újmou na zdraví), byl celý případ předán k dořešení, spolu s důkazy, na ÚMO 3 k projednávání přestupků, sady Pětatřicátníků 7-9, Plzeň.

Plzeňskénovinky.cz informovala Bc. Vlčková Andrea, DiS. metodik prevence kriminality  Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)