Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Nabitý program na pardubickém závodišti pokračuje

Nabitý program na pardubickém závodišti pokračuje

Sotva skončily soutěže Jarní všestrannosti, už začínají závody další. Během následujícího dubnového víkendu se totiž na pardubickém závodišti uskuteční chovatelské soutěže mladých koní. Projdou testem v klasických disciplínách jezdeckého sportu, tedy ve všestrannosti.

Ilustrační foto
20.duben 2017 - 11:30

Kritéria mladých koní ve všestrannosti jsou chovatelské soutěže čtyř až šestiletých koní ve skokových soutěžích, drezuře a krosu. Účelem těchto soutěží je testování užitkových vlastností mladých plemenných koní. I pro ně je v domově Velké pardubické připravena náročná terénní trať, drezura a parkury se odehrají na obou kolbištích.

"Soutěže se konají v sobotu a v neděli 22. a 23. dubna 2017 a začínají vždy v devět hodin," uvedla pro Pardubickenovinky.cz Bc. Kateřina Anna Nohavová, PR manager, Dostihový spolek a.s. .

„Účast na těchto závodech není tak veliká jako při Jarní všestrannosti, kdy jsme měli na 240 startujících. Je to dáno jiným typem soutěže. Přesto zvu všechny nadšence pro soutěže všestrannosti, protože si budou moci závody užít ve větším klidu a vidět nádherné plemeníky v akci,“ zve diváky místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba s tím, že vstupné je opět zdarma.

Stálý domov na pardubickém závodišti našli malí i velcí koně


(jv,pardubickenovinky.cz,foto:dostihovýspolek)