Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Šumperk už naočkovala stovky seniorů

Nemocnice Šumperk už naočkovala stovky seniorů

Nemocnice Šumperk zvládla naočkovat už stovky seniorů. Kromě klientů sociálních zařízení začala očkovat seniory také přímo v nemocnici.

Očkování
24. ledna 2021 - 08:00

Tento týden zvládnul personál šumperské nemocnice naočkovat přímo ve zdravotnickém zařízení přes 300 lidí starších 80 let. Nemocnice má také stabilní mobilní tým, který jezdí očkovat seniory do sociálních zařízení po celém šumperském a jesenickém regionu.

„Celkem jsme zvládli od začátku letošního roku naočkovat téměř tisíc lidí. Kromě zdravotníků, kteří jsou v takzvané první linii, jsme zvládli naočkovat také ostatní sestry a lékaře z našich oddělení a ambulancí, tak abychom v budoucnu neohrozili chod nemocnice,“ říká náměstkyně pro nelékařské zdravotnické profese Monika Žaitliková.Nemocnice začala tento týden očkovat také seniory nad 80 let. „V pondělí dopoledne jsme začali očkovat první seniory. Dohromady už jsme zvládli proočkovat přes 300 lidí. Další seniory očkujeme prostřednictvím našeho mobilního týmu také v sociálních zařízeních a v domovech seniorů. Denně zvládneme s naším mobilním týmem očkovat přes sto lidí,“ dodává Monika Žaitliková s tím, že mobilní tým se skládá z lékaře, zdravotní sestry a dvou administrativních pracovníků. Mobilní tým přitom neočkuje jen v šumperském regionu, ale dojíždí i do vzdálenějších oblastí, včetně Jesenicka. „Dnes náš tým vyráží s vakcínami například do Zlatých Hor. Byť je to logisticky poměrně náročné, uděláme vše pro to, abychom naočkovali všechny seniory, kteří o vakcínu budou stát,“ doplňuje náměstkyně s tím, že i v příštím týdnu bude mobilní tým šumperské nemocnice očkovat klienty sociálních zařízení v Jeseníku a Javorníku.

Zájem o očkování je veliký. Nemocnice je však, stejně jako v ostatních krajích, limitována dodávkou vakcín. Někteří senioři volají do nemocnice napřímo a snaží si očkování domluvit telefonicky. „Všem ale trpělivě vysvětlujeme, že jediný možný způsob, jak se k očkování registrovat, je přes centrální systém. Zapojili jsme proto do celého procesu také naši nemocniční lékárnu, ve které se mohou senioři k očkování s pomocí našeho personálu registrovat. S případnou registrací přes centrální systém pomůže seniorům v Šumperku také naše partnerská lékárna v poliklinice MAPO Care ve Fialově ulici,“ dodává náměstkyně s tím, že pro seniory se nemocnice v tomto ohledu snaží dělat opravdu maximum. „Rádi bychom samozřejmě naočkovali co nejvíce seniorů v co nejkratším čase, personálně na to vybaveni jsme, ale vše se v tomto případě odvíjí od množství dodávaných vakcín,“ uzavírá Monika Žaitliková.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:nemocnicesumperk)