Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Osudná plastová přepravka muže dostala zpět do vězení

Osudná plastová přepravka muže dostala zpět do vězení

Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý devětadvacetiletý muž, který opakovaně odcizil na stejném místě pivní přepravky. Navíc po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Plastová přepravka na pivo
7. prosince 2017 - 11:00

Jedná se totiž o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který byl naposledy za majetkovou trestnou činnost na konci letošního října odsouzen k trestu odnětí svobody. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Nastoupit do věznice měl zadržený výtečník do konce listopadu, což ale neučinil. Místo toho v neděli 3. prosince v dopoledních hodinách na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou odcizil u obchodu plastové pivní přepravky a ještě ten den je v prodejně zpeněžil.

Následující den se na místo vrátil a snadný výdělek chtěl před jednou hodinou odpoledne zopakovat. Vzal čtyři přepravky, a když je chtěl odnést, byl zadržen zaměstnancem prodejny.

Přivolaní policisté poté zjistili, že se jedná o hledaného muže z Třebíče. Zadrželi ho a odvezli na oddělení policisté, kde byl umístěn do policejní cely. Odcizené přepravky si převzal zpět jejich majitel.


Devětadvacetiletému muži sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže a dále přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť se muž úmyslně vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

(pšt, novinkyvysocina.cz, ilustr.foto: Archív)