Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice: Výtržníci poškodili autobus, dostihla je městská policie

Otrokovice: Výtržníci poškodili autobus, dostihla je městská policie

Na volání řidiče MHD reagovala hlídka Městské policie Otrokovice, která neprodleně spustila pátrání po dvou podnapilých mužích. Ti v autobuse MHD rozbili láhev alkoholu, se kterým chtěli polít řidiče. Ten je z vozidla s cestujícími vykázal.

Ilustrační foto
20. března 2023 - 07:30

Výtržníci se řidiči pomstili, utrhli stěrač vozidla a poškodili lak karoserie.

Vzhledem ke škodám na majetku a možnému spáchání trestného činu oznámili strážníci celou věc také Policii ČR. Sami ale nenechali nic náhodě a vzhledem k tomu, že od poškozeného autobusu výtržníci utekli, vydali se je hledat. „Hlídka vycházela z vlastní zkušenosti a předpokladu, kam tyto osoby často směřují. Popis hledaných osob nechali i v blízkém supermarketu, což se záhy ukázalo jako velmi přínosné,“ přiblížil Tomáš Gromus, ředitel Městské policie Otrokovice.

V krátkém časovém rozmezí totiž kontaktovali pracovníci supermarketu městskou policii, které oznámili, že hledaní muži navštívili prodejnu a stihli si bez zaplacení odnést také dvě balení Pepsi coly. Dle sdělení se vydali dál do prostoru za prodejnou. Hlídka reagovala okamžitě a muže dostihla.Provedenou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o recidivisty, přičemž jeden z nich byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Po zadržení muži popírali krádež i poškození autobusu. Jejich vinu ale potvrdila následně ostraha supermarketu i řidič poškozeného autobusu,“ popsal Tomáš Gromus. Případ poškození i krádeže si převzala hlídka Policie ČR. I v tomto případě se opět ukázala nutná všímavost a aktivita veřejnosti. „Pokud se stanete svědkem protiprávního jednání, kontaktujte neprodleně městskou policii na bezplatné lince 156. Jen tak je možné rychle reagovat a situaci vyřešit,“ vyzval ředitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

Zlínskénovinky.cz informovala Lenka Vaculová, tisková mluvčí města Otrokovice.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%