Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Policisté čtou dětem v opavské Slezské nemocnici pohádky

Policisté čtou dětem v opavské Slezské nemocnici pohádky

V rámci celotýdenní krajské akce moravskoslezské policie „čtení pohádek“ policisté zaměřili svou preventivní činnost na děti, které bohužel musely v době jarních prázdnin vyměnit svůj domov či dovolenou za opavskou nemocnici.

Policisté ve Slezské nemocnici v Opavě
8. března 2018 - 12:00

Zpříjemnili jim a jejich přítomným rodičům dopoledne četbou z knihy „Policejní pohádky“ a představením práce policie.

Pohádkové příběhy jsou zaměřeny na bezpečné chování dětí. Policicisté pro ně vybrali dvě pohádky. První seznamuje děti s hlavním hrdinou celé knihy, kterým je policista Honzík a zároveň popisuje příběh podle skutečné události. Pohádka s názvem „O statečném policistovi Honzíkovi“ má šťastný konec, ostatně, jako všechny v knize. Honzík zachrání chlapce, který spadne do splavu řeky. Ve druhém pohádkovém příběhu rovněž jeden z chlapců skončí v nemocnici. Tentokrát si parta kluků vybere na hraní vybíjené silnici a při hře dojde ke srážce s vozidlem. Doufejme, že i naši dnešní posluchači si zapamatují, že cesta není hřiště, jak napovídá samotný název pohádky.

Odsouzenci měli zpestření dne. Ostravští hasiči cvičili ve věznici Heřmanice

Ačkoliv nebyla návštěva policistů dětského oddělení v nemocnici poslední, knihu tam dětem nechali, aby mohly dočíst i ostatní pohádky, kterých je celkem 16. Zároveň děti obdržely mimo jiných drobných dárků také omalovánky, které jsou ilustrovány stejnými obrázky, jako samotná kniha. V průběhu následující besedy policisté také ukázali, jak snímají otisky prstů ze skla a všichni si vyzkoušeli udělat vlastní otisk ruky. Nakonec si přítomní zkusili i různé druhy policejních čepic a reflexní vestu, přičemž jsme se bavili o dalších částech uniformy, služební výstroje, výzbroje, autech, motocyklech i policejních psech. Zdůraznili jsme i důležitost „viditelnosti“ všech účastníků silničního provozu.


Dětem i rodičům se beseda líbila a s paní primářkou dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě se policisté dohodli na další spolupráci. Moravskoslezskenovinky.cz informovala nprap. Bc. Pavla Welnová, vrchní inspektor Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:pčr)