Svátek má: Taťána

Regiony

Velikost textu:

Protidrogový vlak zastaví ve Frenštátě pod Radhoštěm v březnu

Protidrogový vlak zastaví ve Frenštátě pod Radhoštěm v březnu

V pondělí 23.března 2020 dorazí do Frenštátu pod Radhoštěm podruhé v historii protidrogový vlak „Revolution train". 

Protidrogový vlak „Revolution train"
27. února 2020 - 12:00

Celý den budou ve speciálně vybavené vlakové soupravě probíhat devadesátiminutové prohlídky S interaktivním programem. Šest stříbrných obrněných vagónů nabídne čtyři kinosály a osm interaktivních místností a v nich příběh, jak je snadné propadnout drogám a jak těžké je se závislosti na nich zbavit. Letos protidrogový vlak přijede do našeho města i díky finanční podpoře společnosti Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o., která přispěla částkou 100 tisíc korun.  

Dopolední programy Revolution train jsou rezervovány pro žáky 6. a 7. tříd základních škol z Frenštátu, Lichnova a Veřovic. Odpoledne od 15.30 do 18 hodin bude otevřeno pro širokou veřejnost.

„Vše se odehrává formou příběhu o příčinách vzniku, vývoji a následcích drogové závislosti. Jedna prohlídka trvá 90 minut.  Vítáni jsou ve vlaku nejen děti a mládež ve věku 12 - 17 let, kteří jsou hlavní cílovou skupinou, ale také rodiče, protože náznaky užívání drog se u dětí objevují v čím dál tím nižším věku," uvedla Bronislava Papáková, manažerka prevence kriminality a protidrogová koordinátorka, MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.


Do Frenštátu pod Radhoštěm přijel poprvé protidrogový vlak v roce 2018, kdy jej v rámci jednoho dne navštívilo 380 lidí. Revolutin train postupně zavítal již do 160 měst v Česku, Německu a na Slovensku a navštívilo jej více než 160 tisíc lidí. Tento projekt dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Partnery jsou mimo jiné Prezidium Policie České republiky a Ministerstvo vnitra ČR.

Informovala Ing. Iva Vašendová tisková mluvčí, MěÚ Frenštát pod Radhoštěm.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch.revolutiontrain)