Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

S úklidem sněhu v Novém Jičíně pomáhá i veřejná služba

S úklidem sněhu v Novém Jičíně pomáhá i veřejná služba

Technické služby Nový Jičín nasadily na odklízení sněhu všechny pluhy, sypače i traktory.

Ilustrační foto
9. února 2018 - 12:00

Kvůli vydatné nadílce ve čtvrtek mnozí zaměstnanci nastupovali do práce již ve tři hodiny ráno. O chvíli později je doplnili ještě pracovníci veřejné služby. V terénu je také smluvně zajištěná technika soukromých firem. Společně musejí uklidit přibližně 130 kilometrů silnic a 70 kilometrů chodníků.

„Včerejší směna pracovala až do půlnoci. Ve tři hodiny ráno nastoupila nová četa, deset vozidel a tři traktory. Stroje se nedostanou všude, proto je aktuálně v ulicích také osm pracovníků veřejné služby s hrably, košťaty a sekáčky na tříštění ušlapaného sněhu na chodnících,“ řekl ředitel Technických služeb Nový Jičín Václav Bukovský.

Veřejná služba funguje v Novém Jičíně od loňského léta. Technické služby Nový Jičín vytvořily pro nezaměstnané v evidenci úřadu práce volná pracovní místa, na kterých se se během roku může vystřídat až 80 lidí.


Zaměstnanci technických služeb i nasmlouvaných firem postupují podle plánu zimní údržby, který stanovuje trasy pro úklid sněhu i pořadí, v jakém jsou cesty a chodníky pluženy a odmetány. „Zjednodušeně lze říci, že prioritu mají komunikace, po kterých jezdí městská hromadná doprava, jako první se čistí frekventované chodníky v centru města,“ dodal Bukovský.

Během posledního sněžení, od středečního odpoledne do pátečního rána, spotřebovaly technické služby asi 80 tun soli. „Dalších 60 tun jsme už objednali a přivezou nám ji během dneška.,“ uvedl Bukovský. Od 29. listopadu 2017, kdy stroje vyjely likvidovat první sníh, bylo na ošetření cest a chodníků v Novém Jičíně použito 260 tun soli.

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Mgr. Marie Machková, tisková mluvčí, Městského úřadu Nový Jičín.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz foto:arch)