Svátek má: Rostislav

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v Mikulčicích přivítalo tisíce návštěvníků

Slovanské hradiště v Mikulčicích přivítalo tisíce návštěvníků

Návštěvnost Slovanského hradiště v Mikulčicích byla o velikonočních svátcích velmi vydařená! Areál navštívilo 2.266 hostů, z nichž pětina zavítala na prohlídku s průvodcem nebo vystoupala na vyhlídkovou věž. 

Z expozic
20.duben 2017 - 11:00

"V naší statistice evidujeme od začátku roku 2017 již 7. 687 hostů památníku, z nichž 3.047 (39,6 %) vstoupilo v kontakt s pokladnou. Za mimořádnou přízeň děkujeme a očekáváme s dárky hosta sezóny s číslem 10.000," uvedl pro Jihomoravskenovinky.cz PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Programová nabídka doprovodných akcí na památníku hradiště v Mikulčicích, na které mohou návštěvníci zavítat po prohlídce archeologického areálu a expozice v pavilonu II – Kostele, pokračuje o tomto víkendu nejprve Dnem Země (22. 4.), který pro malé i velké přírodovědce připravili na celý den členové místní skupiny Hnutí Brontosaurus – Vlkani. Zajímavé činnosti spojené s poznáváním přírody Mikulčického luhu budou připravené na několika stanovištích v centrální části areálu.


V neděli dopoledne  pak mohou návštěvníci v rámci Jarní neděle na Valech s medvědím česnekem (23. 4.) , zavítat s odborníky do okolních lužních lesů za poznáváním, pozorováním i odchytem zpěvného ptactva a odpoledne získat poznatky o zdravé jarní bylině, jež se v hojně vyskytuje okolních  lesích. Poznání této byliny bude spojeno s přednáškou, výměnou receptur a ochutnáváním výrobků s touto rostlinou. Na akci se podílí členové místních mikulčických uskupení.

Slovanské hradiště v Mikulčicích: Člověk a víra

V galerii návštěvnického centra Slovanského hradiště v Mikulčicích pokračuje až do 14. května výstava 40 velkoplošných fotografií s duchovní tematikou s názvem Člověk a víra. Výstava čerpá z fotografického projektu stejného názvu, který již pět let systematicky dokumentuje náboženský život v České republice. Vrcholem činnosti projektu Člověk a víra je každoroční putovní výstava nejlepších fotografií pořízených v daném roce, která se poprvé otevírá v adventním období na Pražském hradě a poté je postupně představována v jednotlivých diecézích. V roce připomínky 1.190. výročí narození sv. Konstantina, se jedním z výstavních míst stal i památník Velké Moravy v Mikulčicích, místo, jež má silné duchovní staroslověnské křesťanské kořeny.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)