Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Smlouva s dopravcem přispěje k modernizaci vlaků ve Zlínském kraji

Smlouva s dopravcem přispěje k modernizaci vlaků ve Zlínském kraji

Uzavření smlouvy s dopravcem, který bude zajišťovat dopravní obslužnost na vybraných železničních tratích v kraji po roce 2019, a to po dobu čtyř let, chystá Zlínský kraj. Krajští radní již schválili přímé zadání jako způsob uzavření smlouvy.

Ilustrační foto
15. července 2017 - 07:30

„V současné době zahajujeme administrativní přípravu vedoucí k uzavření přímé smlouvy s dopravcem, který bude zajišťovat dopravní obslužnost Zlínského kraje železniční osobní dopravou na vybraných tratích po roce 2019, kdy končí platnost stávající smlouvy. Přímé uzavření smlouvy s krajem umožní dopravci čerpat dotace na zakoupení nových drážních vozidel, což povede k modernizaci vozového parku a tím pádem ke zvýšení komfortu cestování vlakem v kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.


Přímé uzavření smlouvy umožňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1370/2007, o veřejných službách v přepravě cestujících po železnici a silnici. Tomuto kroku však musí předcházet předběžné oznámení v Úředním věstníku EU, které zde musí být zveřejněno po dobu jednoho roku. Znění předběžného oznámení již schválila krajská rada a v nejbližší době tak bude ve věstníku zveřejněno.

Muzeum regionu Valašsko zve na výstavu Malířský svět Josefa Hapky


Smlouva se bude vztahovat na dopravní obsluhu těchto tratí: Vsetín – Velké Karlovice, Bylnice – Horní Lideč, Přerov – Břeclav, Staré Město u Uherského Hradiště – Vlárský průsmyk, Újezdec u Luhačovic – Luhačovice.  

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)