Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Studenti Univerzity třetího věku představují své práce

Studenti Univerzity třetího věku představují své práce

Výstava výtvarných prací posluchačů Univerzity třetího věku byla včera slavnostně zahájena v atriu rektorátu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Uspořádání výstavy podpořil v rámci své dlouhodobé spolupráce s Univerzitou třetího věku také Zlínský kraj. 

Ilustrační foto
11. září 2017 - 07:30

Mezi hosty vernisáže tak nechyběla radní Zlínského kraje pro sociální věci, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová.
Foto z výstavy

„Univerzita třetího věku je jedním z velmi dobrých počinů, který seniorům nabízí možnost aktivního trávení volného času. Jsem přesvědčena, že, když se člověk nepřestane vzdělávat a stále se učí novým věcem, může se lépe připravit na příjemné prožívání seniorského věku a lépe zvládat i omezení, která s sebou stárnutí přináší. Nabízené obory pomáhají objevovat mnohé talenty a rozvíjí jejich další schopnosti. S velkou radostí a úžasem jsem si prohlédla vystavené malby a kresby našich seniorů a chtěla bych poděkovat jak pedagogům, kteří se seniorům věnují, tak celému vedení Univerzity třetího věku. Jsem ráda, že ji ve Zlínském kraji máme," uvedla radní Michaela Blahová.

U příležitosti výstavy byla vydána brožura, představující vystavené výtvarné práce čtyř desítek posluchačů výtvarného oboru. Brožuru bude možno získat na konferenci k projektu Aktivní senioři ve Zlínském kraji, kterou kraj uspořádá 12. října ve zlínském hotelu Moskva.

Univerzita třetího věku (U3V) se zaměřuje na neprofesní vzdělávání seniorů, čímž podporuje jejich aktivní život, pomáhá jim získávat nové poznatky, vědomosti a dovednosti. Zároveň je pro ně příležitostí pro navazování nových přátelství, umožňuje jim komunikovat s mladší generací a pomáhá jim překonávat pocity osamělosti.


Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně probíhají kurzy U3V již patnáct let. Za tu dobu je již absolvovalo několik tisíc účastníků. Studium je obvykle dvouleté (čtyřsemestrální) s možností pokračování bez omezení. Posluchač může zároveň navštěvovat i více kurzů U3V. Na přednáškách se podílejí akademičtí pracovníci zlínské univerzity i odborníci z jiných vysokých škol a praxe.

Výstava bude v sídle rektorátu k vidění do 16. září 2017.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)