Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

V Ústí nad Orlicí bude zahájena stavba centrálního urgentního příjmu

V Ústí nad Orlicí bude zahájena stavba centrálního urgentního příjmu

Zástupci kraje, města i nemocnice diskutovali s občany o orlickoústeckém urgentním příjmu.

Ilustrační foto
12. března 2018 - 11:30

Radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek a ředitel Orlickoústecké, Svitavské a Litomyšlské nemocnice Tomáš Julínek uskutečnili tento týden setkání s občany Ústí nad Orlicí, aby jim prezentovali projekt centrálního urgentního příjmu.

Již koncem letošního roku by v Orlickoústecké nemocnici měla být zahájena stavba centrálního urgentního příjmu. Zástupci Pardubického kraje, města, nemocnice a projekční kanceláře, která zpracovala projektovou dokumentaci, se proto sešli s více než čtyřmi desítkami občanů, kteří žijí v okolí nemocnice.

„V případě této stavby se jedná o zcela mimořádnou investici do rozvoje Orlickoústecké nemocnice, která je v současné době jednou ze dvou hlavních priorit krajské investiční činnosti ve zdravotnictví. Jako bývalý starosta i jako občan rozumím tomu, že každý chce mít dostatek informací o tom, co se v blízkosti jeho obydlí děje nebo dít bude,“ řekl radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Proto jsme se sešli právě s občany z přilehlé zástavby rodinných domů k prezentaci záměru a diskuzi hned v prvotní fázi, ještě před zahájením stavebního řízení, abychom jim projekt představili a reagovali na jejich dotazy či podněty,“ dodal radní Valtr.


Přítomní se detailně seznámili s projektovou dokumentací, tedy s plánovanými dispozicemi budovy, jejím uspořádáním či vizualizací, řešena byla také otázka dopravní situace v místě.

„Nynější uspořádání nemocnice je do budoucna nevyhovující, ambulance urgentních oborů jsou na různých místech, pacienti tedy nejsou přijímáni na jednom místě, což je nekomfortní pro ně i pro lékaře a záchrannou službu,“ vysvětlil Ladislav Valtr. Celkové náklady na výstavbu urgentního příjmu, který by měl být hotový na podzim roku 2020, činí přibližně 320 milionů korun.

Pardubickenovinky.cz informovala Bc. Karolína Frýdová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch.p.nem)