Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

Město opraví další mosty a lávky pro pěší. Na rekonstrukce celkem čtyř mostních objektů zamíří v roce 2018 více než 12,5 milionu korun.

Lávka přes Mlýnský potok
8. února 2018 - 08:00

„Na opravu dvou lávek pro pěší přes Mlýnský potok směřuje z rozpočtu města přes 8 milionů korun. Další více než 4 miliony jdou na opravy dvou mostů, kdy v jednom případě most v ulici V Kotlině překonává Mlýnský potok, a v druhém Hamerský náhon v Jaselské ulici,“ popsal primátor Antonín Staněk.

  •     lávka pro pěší přes Mlýnský potok od tržnice k Sokolovně,
  •     lávka pro pěší přes Mlýnský potok z Bezručových sadů do botanické zahrady,
  •     mostu přes Hamerský náhon v Jaselské ulici,
  •     mostu přes Mlýnský potok v ulici V Kotlině.

„Opravám lávek a mostů na území města věnujeme dlouhodobě velkou pozornost. Naše rozhodnutí o opravách vyplývají z pravidelných kontrol mostů a lávek prováděných odborníky na mostní konstrukce,“ zdůraznil primátor.

Kostel sv. Václava ve Starých Ždánicích náleží do skupiny kostelů se zděnou helmicí věže


V loňském roce investovalo město do oprav lávek a mostů téměř 5 milionů. Rekonstrukcí prošla dlouhodobě uzavřená lávka pro pěší přes Mlýnský potok z ulice Dobrovského do ulice Václava III., lávka u Sportovní haly i lávka přes řeku Bystřici z ulice Libušiny v Hodolanech. V roce 2016 šlo do oprav mostů a lávek více než 8 milionů korun, kdy obnovou prošly tři mosty přes Mlýnský potok a lávka z nábřeží Přemyslovců do ulice U reálky a jeden most překonávající řeku Oskavu v Chomoutově.

Podle webu města Olomouce

(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)