Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Žáci keramky absolvovali letní stáže s programem Erasmus+

Žáci keramky absolvovali letní stáže s programem Erasmus+

Dny evropského dědictví každoročně otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, objektů a budov včetně těch, které jsou jindy zčásti nebo zcela nepřístupné.

Žáci keramky Erasmus+
17. září 2023 - 12:30

Na přelomu června a července se uskutečnila třítýdenní stáž osmi fotografů a grafiků Střední  uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary ve firmě NOAVI ve španělské Seville. Hlavním cílem projektu bylo vytipovat místní lokalitu a navrhnout možnosti jejího vylepšení.

První týden účastníci věnovali poznávání historických a kulturních míst, přemýšleli o návrhu a hledali vhodnou lokalitu. Další dva týdny pracovali na grafickém návrhu, jeho propagaci a prezentaci. Mezi prezentovanými návrhy se dvakrát objevil park s galerií, jednou návrh kavárny s uměleckým zaměřením. Graficky nejlepší a zároveň nejvíce diskutovanou byla soutěž ve street art výzdobě města a stanic metra pomocí graffiti. Závěrečné práce žáci prezentovali ve španělštině a angličtině.Kromě třítýdenní stáže jsme poprvé také organizovali tříměsíční stáž Erasmus pro absolventky grafického designu, K. Vochovou a K. Vdovcovou. Stáž absolvovaly ve firmách Nomad a Garbaumarketing, které jsou zaměřeny na grafický design, tvorbu webových stránek a propagaci. Svou první dlouhodobou pracovní zkušenost získaly v mezinárodním týmu a díky výborné znalosti angličtiny se mohly před odjezdem věnovat především jazykové přípravě ve španělštině. Stáž výrazně podpořila jejich profesní dovednosti při práci s grafickými programy, ale také rozvinula jejich schopnosti související s životem a prací v zahraničí.

Informovala Bc. Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: