Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Zlín zažil první zámeckou zabijačku

Zlín zažil první zámeckou zabijačku

V sobotu 3. března prostoupila nádvoří zlínského zámku vůně tradičních zabijačkových specialit. KAFÉ ZÁMEK zde totiž uspořádal historicky první Zámeckou zabijačku.

Ilustrační foto z akce
6. března 2018 - 07:30

Došlo i na soutěž ve špejlování jitrnic, ukázky řeznického řemesla a další doprovodný program. I přes mrazivé počasí se od samotného rána scházeli na nádvoří milovníci zabijačkových dobrot. Někteří přicházeli s vlastními nádobami, ve kterých si tradiční tmavou polévku, prejt a další speciálity odnášeli s sebou. Jiní si na nich pochutnávali přímo na místě a užívali si příjemnou atmosféru.


Uskutečnila se zde také první soutěž ve špejlování jitrnic, do které se mohli přihlásit přítomní návštěvníci. Řezník Leoš  Novák nejprve všem ukázal, jak na to a poté si mohli přihlášení soutěžící vyrobit jednu zkušební jitrničku. Ta druhá již byla na čas. Nejlépe se dařilo paní Marii Vavrušové, která zvítězila s časem 43 sekund. Kromě vlastnoručně vyrobených jitrnic si odnesla i balíček zabijačkových výrobků a další výhry.


M.Vavrušová a Leoš Novák

Účastníky akce na zámeckém nádvoří pozdravil během dne několikrát  i baron Klaudius Bretton, který zlínskému zámku i panství vládl před dvěma sty lety. O živý hudební doprovod se postaral harmonikář a country kapela.

Akci  pořádali KAFÉ ZÁMEK, Zlínský zámek o.p.s  a Kudlovské uzeniny – Leoš Novák.

Pro Zlinskenovinky.cz Kateřina Martykánová,PR, Zlínský zámek

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský zámek)