Svátek má: Doubravka

Zprávy

Velikost textu:

Americký generál: Rusko je jedinou hrozbou pro existenci USA!

Americký generál: Rusko je jedinou hrozbou pro existenci USA!

Velitel strategického velení amerických ozbrojených sil John Hyten označil Rusko za „nejvýznamnější" hrozbu pro Ameriku, informovala CNBC.

John Hyten, velitel nukleárních sil USA
2. března 2018 - 10:10

Americký generál to vysvětlil ve své osvěžující krátké analýze tím, že Rusko je jedinou hrozbou pro existenci Spojených států.

Šéf strategického velení (STRATCOM) amerických ozbrojených sil, generál John Hyten řekl, že Rusko je „jedinou hrozbou pro existenci“ své země, napsal CNBC.
 
„Rusko je nejdůležitější hrozbou pouze proto, že je v současné době jedinou hrozbou pro existenci Spojených států," řekl Hyten se svojí želežnou logikou.

Jak vykopali ruskou hrozbu, tak si západní generálové vydechli úlevou!
 
Dodal, že Rusko, Čína a Severní Korea jsou různými hrozbami.
 
Pokud jde o téma KLDR, řekl, že „korejský problém" se liší od problému s Moskvou nebo Pekingem. Přičemž Hyten zdůraznil: „Všechno, co děláme ohledně Koreje se týká Číny. Všechno, co děláme vůči Číně, se dotýká Ruska. Všechno, co děláme s Ruskem, se týká všech ostatních."
 
„Rád bych, kdybych se mohl na ně dívat jako přátelé či partnery, ale pokud jde o zbraně, které jsou jednoznačně postaveny proti vám, tak nemám, jako vojenský důstojník a velitel vojsk, na výběr. Musím pochopit, jak těmto hrozbám čelit, a považuji je za hrozbu," sdělil šéf  STRATCOMu.
 
Podle něj je nebezpečí, které představuje Severní Korea, jedinečné.
 
„Myslím, že Korea je nejnejistější a krátkodobě nejnebezpečnější hrozba, protože přesně víme, jak se tohle letos bude rozvíjet," řekl Hyten. „V současnosti je na poloostrově pozitivní vývoj, ale musíme počkat a uvidíme, co se stane po skončení olympijských her."
 
Když hovořil o Číně, velitel STRATCOMu poznamenal, že Čína je nejrychleji rostoucím nepřítelem Spojených států.

 
„Nikdo na světě se nerozvíjí rychleji, než Čína. Čína je nepřítel, který se vyvíjí rychleji než všichni ostatní. Nejrychleji se rozvíjejí v kosmickém průmyslu, ve vývoji nadzvukových systémů, sice stále ve většině kategorií zaostávají za Spojenými státy, ale oni se vyvíjejí zatraceně rychle,“ poznamenal velitel nukleárních sil USA John Hyten.

(kou, prvnizpravy.cz, cnbc.com, foto: arch.)