Svátek má: Daniel

Zprávy

Velikost textu:

Američtí vojenští analytici přiznali vítězství Ruska v Sýrii!

Američtí vojenští analytici přiznali vítězství Ruska v Sýrii!

Profesionální časopis ozbrojených sil USA zveřejnil článek, který uznává vojenské vítězství Ruska v Sýrii. Materiál zdůrazňuje, že tento úspěch je dosažen „s působivou účinností, pružností a koordinací vojenských a politických akcí".

Ilustrační foto
5. března 2018 - 11:05

Takové vysoké hodnocení aktivit ruské armády poskytl analytik Střediska pro námořní analýzu Michael Kofman a ředitel Institutu Washington Kennan Matthew Rojansky. Autoři také vysoce ocenili soudržnost ruského politického vedení a profesionalitu vojenského velení.

Článek je v naprostém rozporu s prohlášeními amerických (i některých evropských) činitelů včetně Pentagonu, že to byly Spojené státy a mezinárodní koalice, která zvítězila na „Islámským státem“.

Při analýze politických výsledků syrské kampaně, autoři článku vidí další výhody pro Moskvu v tom, že ji „podařilo přerušit monopol ženevského procesu a diplomatické vedení USA".Rusko vytvořilo produktivní diplomatické vztahy s téměř všemi klíčovými aktéry v regionu a Bašár Asad si udržel moc.

Pentagon: Sýrii jsme od teroristů osvobodili my, ne Rusko!

„Je to zřejmé vítězství pro Rusko, které přeměnilo své úspěchy na dlouhodobé smlouvy ohledně základny Hmeymimu a logistického centra v Tartusu," uvedla publikace.


Autoři článku se domnívají, že získané pozice zajistí Rusku nejen vojenskou přítomnost na syrských základnách, ale také účast ruských společností na obnově hospodářství Sýrie.

(kou, prvnizpravy.cz, armyupress.army.mil, foto: arch.)