Svátek má: Kazimír

Zprávy

Velikost textu:

Berlínský Senát vyhlásil válku diskriminační reklamě

Berlínský Senát vyhlásil válku diskriminační reklamě

V Berlíně zahájila činnost porota proti diskriminační a sexistické reklamě.

Pouliční reklama
23. ledna 2021 - 10:10

„Berlín je barevné, rozmanité a živé mezinárodní město. Právě tato rozmanitost nás zavazuje, abychom zakročili proti všem typům diskriminace. Berlín by měl být příjemným a bezpečným místem pro každého. Proto je téma reklamy pro antidiskriminační práci berlínského Senátu velmi důležité,“ uvedl v pátek senátor spravedlnosti Dirk Behrendt (Zelení).

Výbor je „víceprofesionální a různorodý“ s odborníky na antidiskriminační práci. O základním rámcovém konceptu proti údajně diskriminační a sexistické reklamě loni rozhodl červeno-červeno-zelený senát hlavního města. V prvním kroku je třeba vypracovat katalog kritérií pro nevhodnou reklamu.


Mnichov je průkopníkem v boji proti údajné sexistické reklamě

V čestné porotě jsou členové Humboldtovy univerzity, berlínské poradenské služby pro homosexuály a představenstvo agentury na ochranu spotřebitele. Občané, kteří se cítí být diskriminováni reklamou, se na ně mohou obrátit.

V říjnu 2018 se mnichovská městská rada rozhodla zakázat údajně misogynní reklamu na městském reklamním prostoru. Berlínská čtvrť Friedrichshain-Kreuzberg už vyzvala k podání stížnosti na  údajně sexistické reklamy v září 2017.

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)