Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Boris Johnson je opět redaktorem Daily Telegraph

Boris Johnson je opět redaktorem Daily Telegraph

Bývalý britský ministr zahraničí se vrací ke svým novinářským kořenům.

Boris Johnson
17. července 2018 - 03:20

Týden po rezignaci se bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson vrátil ke své práci redaktora konzervativního deníku Daily Telegraph.

"Jsem zpátky," napsal v pondělí na své první stránce Daily Telegraph. Tvrdý zastánce brexitu a bývalý novinář přestal v týdeníku po jmenování ministrem v červenci 2016 pracovat.

„Bojo“ se svého ročního platu ve výši 275.000 liber (311.000 euro) vzdal a místo toho dostával plat jako ministr ve výši 143.789 liber. Bývalý primátor Londýna pracoval pro noviny již více než 20 let. V letech 1989-1994 byl korespondentem v Bruselu. Boris Johnson byl propuštěn z deníku The Times kvůli fiktivní zprávě  Nyní, když se vrátil tak ve svém prvním příspěvku kritizoval Brity za nedostatek sebedůvěry.

Také v době, kdy zastával ministerský post, Boris Johnson publikoval několik článků, ve kterých většinou útočil na autoritu Mayové.


Johnson řídil ministerstvo zahraničí od roku 2016 a demisi podal před týdnem kvůli neshodám o formě vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Následoval ministra pro brexit Davida Davise. Oba jsou zastánci takzvaného tvrdého brexitu a nesouhlasí s plánem premiérky Theresy Mayové.

Při své demisi řekl, že sen o brexitu umírá. Ve svém nedělním sloupku napsal, že svět věří ve Velkou Británii, a vyzval občany, aby tuto důvěru se světem sdíleli.

"Světové elity skládají této zemi nejvyšší komplimenty tím, že sem chtějí jezdit, nakupovat, posílat své děti do zdejších univerzit. Jsou ohromeny nesmysly publikovanými v médiích a nedostatkem sebedůvěry v současné debatě o EU a o tom, zda můžeme dělat něco sami pro sebe," napsal Johnson.

"My všichni si musíme, v tomto kritickém momentě pro náš ústavní vývoj, věřit, věřit v britský národ a v to, co dokáže, i v naši demokracii," dodává Johnson.  

(rp,prvnizpravy.cz,kurier,foto:arch)