Svátek má: Robin

Zprávy

Velikost textu:

Byly podepsány dohody o připojení čtyř regionů k Rusku

Byly podepsány dohody o připojení čtyř regionů k Rusku

<< VIDEO >> Dnes, 30. září, podepsali v sále svatého Jiří Velkého kremelského paláce ruský prezident Vladimir Putin a hlavy Doněcké a Luhanské lidové republiky, Záporožské a Chersonské oblasti dohody o připojení těchto regionů k Rusku.

Vladimir Putin, ruský prezident
30. září 2022 - 18:25

Z nových regionů dokumenty podepsali jejich hlavy - Denis Pušilin , Leonid Pasečnik , Evgeny Balitsky a Vladimir Saldo .

Před podpisem dokumentů Putin pronesl projev o přijetí těchto území do Ruska.

Před pár dny se v DLR, LPR, Záporožské a Chersonské oblasti konala referenda o připojení k Ruské federaci, obyvatelé toto rozhodnutí podpořili většinou hlasů.Putin vyzval Ukrajinu, aby zastavila nepřátelství a přijala ztrátu čtyř regionů

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že nabízí „kyjevskému režimu“ okamžité příměří a návrat k jednacímu stolu.

Řekl to během projevu v Kremlu 30. září.

„Ale výběr lidu Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské oblasti není předmětem diskuse," řekl Putin a naznačil tak, že Ukrajina souhlasí se ztrátou čtyř regionů.

Řekl, že lidé žijící na okupovaných územích „se navždy stanou našimi občany“.

Prohlásil, že okupovaná území Ruské federace se budou „bránit všemi prostředky“.

„"Budeme chránit naši zemi všemi prostředky. Obnovíme všechna zničená města a obce. Budeme rozvíjet podniky, infrastrukturu, zdravotnické systémy," řekl Putin.(rp,prvnizpravy.cz,youtube,foto:arch.)Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?