Svátek má: Ivana

Zprávy

Velikost textu:

Causeur: „Bílý rytíř“ Macron vidí všude Rusy!

Causeur: „Bílý rytíř“ Macron vidí všude Rusy!

Poté, co Rusko nepožádalo, aby jej Západ přijal, má nyní proti němu velkou antipatii, píše francouzská publikace Causeur.

Emmanuel Macron, francouzský prezident
27. února 2020 - 10:10

Současně je dnes mezi politiky oblíbené hovořit stále více o „hrozbě“ Ruska, což je to, co dělá francouzský prezident Emmanuel Macron.

Sovětský svaz již 70 let sleduje Západ a udeří na něj, píše autor článku na webových stránkách Causeur. Západní vůdci však dali přednost mírné reakci a dali tisku směrnice příliš nezlobit země socialistického bloku. Politici a novináři na Západě se pak proměnili v „agenty vybavené rezonátory“, šířili nejkrutější dezinformace - a v důsledku toho, když se SSSR zhroutil a „sovětské tanky na Západ nepřijely“, začali oslavovat vítězství.

Tehdy George W. Bush byl schopen uvažovat o duši v Putinových očích, což znamená, že se na Západě rozhodli, že se lze s Ruskem dohodnout. Západní političtí představitelé si představovali, že Putin přijde s požadavkem poskytnout Rusku alespoň sekundární místo v Severoatlantické alianci a někde na okraji Evropské unie. Ale to se nestalo. A když si Západ začal uvědomovat, že jeho „institucionální chiméry“ nemohou Rusko přitahovat, začala proti Putinovi stoupat „neuvěřitelná vlna nenávisti“. A dokonce sám Stalin, kterému se říkalo „strýc Joe“, nikdy nevyvolal takovou antipatii.


Dnes se ukazuje, že abychom mohli být považováni za správného myslitele, musíme mluvit o bezprostřední hrozbě ruské agrese, jako tomu bylo v případě amerických voleb. „A Emmanuel Macron se nemohl vzdát své povinnosti to následovat," píše autor článku. Takže na mnichovské konferenci vypovídal o „hrozbě“ z Ruska. Pouze, podle jeho názoru, k tomu v Rusku přispívá sám Trump. A pouze cenzura může před nimi chránit Evropu, která ji ochrání před jejich temnými myšlenkami, píše autor článku.


Vzpomíná, že v nedávném „případu Griveaux“ distribuoval Rus Pavlensky video s kompromitujícími důkazy, který, i když měl status politického uprchlíka, „se nemohl bránit před škodlivým vlivem a intrikami Putina“. Současně autor článku ironicky konstatuje, jaké problémy na sebe Rusové vzali, když se pokusili odstranit již neúspěšného kandidáta. Ale přesto by se měli Ruska bát, říkají francouzští politici, protože ohrožuje francouzskou demokracii, kterou zřejmě ztělesňuje Griveaux (politický přítel Macrona a navenek zarytý „obhájce rodinných hodnot“ v manželství se třemi dětmi musel odstoupit od kandidatury na starostu Paříže, když se zveřejnily jeho intimní zprávy s jistou mladou ženou včetně osobního videa – pozn. red.).

Macron pokaždé připomíná ruské vměšování, „jako exorcista, který ví, že je vše ztraceno“. Autor článku v Causeuru se však domnívá, že Macron se snaží objevit jako „bílý rytíř, který se snaží stát v kruhu světla, abychom v něm viděli poslední baštu proti ďábelské kavalérii“.

(kou, prvnizpravy.cz, causer.fr, foto: arch.)