Svátek má: Jonáš

Zprávy

Velikost textu:

Co řekne Zelenskij je svatá pravda, je přece světec

Co řekne Zelenskij  je svatá pravda, je přece světec

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij a několik politiků EU obvinili v sobotu Rusko, že použilo rakety k útoku na obilný terminál v přístavu Oděsa.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
25. července 2022 - 03:20

Odpovídající informace ze sobotního video projevu Zelenského pak byly distribuovány prostřednictvím ukrajinských telegramových kanálů a převzaty západními médii jedna ku jedné. Prezident Ukrajiny je přece světec.

Podle prohlášení ruského ministerstva obrany se ale věci mají docela jinak. V námořním přístavu Oděsa, na místě závodu na opravu lodí, byla ukrajinská válečná loď ležící v doku zničena z moře vysoce přesnými raketami dlouhého doletu. Kromě toho bylo údajně zničeno skladiště protilodních střel Harpoon dodaných ze Spojených států. Odstaveny jsou i výrobní kapacity závodu na opravy ukrajinských válečných lodí.Cílem fake news je zřejmě diskreditace Ruska na pozadí dohody o vývozu obilí podepsané v Istanbulu. Západní média převzala ukrajinské „informace“, okamžitě odsoudilo Rusko za „zneužití obilí jako zbraně“. Zelenskij také použil tuto falešnou zprávu ve svém videoposelství jako záminku k požadavku, aby západní země dodaly Ukrajině více zbraní, a k očernění Ruska jako „nevěrohodného“ partnera pro vyjednávání.

Před časem se z oblasti fronty na Donbasu objevila videa, jak ukrajinské (!) vrtulníky zapalují pole pšenice na ukrajinské straně fronty – a na stránce „Darkway“ jsou nabízeny k volnému prodeji vojenské zbraně vč. amerických Javelinů.  

(rp,prvnizpravy.cz,journalist,foto:arch.)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%