Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Der Freitag: USA prostě potřebují obraz nepřítele v podobě Ruska!

Der Freitag: USA prostě potřebují obraz nepřítele v podobě Ruska!

Spojené státy potřebují obraz nepřítele v podobě Rusku a ruských médií, aby kompenzovaly své vlastní slabiny a našly viníka za současný stav americké společnosti, zdůranil Der Freitag.

Ilustrační foto
5. února 2018 - 10:10

V západní politice má obraz nepřítele v osobě Ruské federace "vysokou hodnotu pro spotřebitele", napsal Hannes Hofbauer v německém deníku Der Freitag.
 
Americké ministerstvo spravedlnosti nedávno „zvýšilo počet úderů v klinči s Moskvou, které donutily ruský státní kanál RT k registraci jako „zahraniční agent". Nezávislá práce amerických resortů „zůstala v minulosti", konstatoval autor.
 
Pokud jde o Evropu, Brusel přijal podobná opatření již na konci roku 2016. Většinou hlasů pak Evropský parlament přijal „rezoluci proti ruským sdělovacím prostředkům", připomíná novinář Der Freitagu.
 
„To všechno slouží obvyklému udržení obrazu nepřítele. Zdůvodnění je takové: Rusové zavinili zvolení amerického prezidenta Trumpa, v nárůst pravicového vlivu v EU a rovněž slepou uličku, k níž došlo v Berlíně po volbách do Spolkového sněmu. Tvrdí se, že kremelská média v podobě trollů z Nižního Nižného Novgorodu a Petrohradu  manipulují západní společností prostřednictvím dezinformací. A boji proti údajně zodpovědnou za to ruskou „měkkou silou" je třeba použít všechny všechny prostředky," vysvětlil s jistým sarkasmem autor článku.

Rusko je šokováno pokrytectvím USA ohledně zákona o „cizích agentech“!
 
Návrhů na to, jak komplikovat život ruským médiím, je dostatek, poznamenal Hannes Hofbauer. Tak například vítězka Pulitzerovy ceny a „expertka útoků na Rusko" Ann Applebaumová vyžaduje užší spolupráci mezi hlavními médii a reklamním průmyslem.
 
„Média by měla spolupracovat s reklamními agenturami a reklamními analytiky, aby zbavily zavádějící weby finanční podpory,"
naléhá Applebaumová. A kdo hledá pravdu se patrně setká s cenzurou, upozorňuje deník.
 

Abyste pochopili, co má laureátka Pulitzerovy ceny na mysli, stačí se podívat na situaci v USA, pokračuje novinář německých novin. Tam v říjnu 2017 Twitter a Google/YouTube prostě přerušily reklamní smlouvy s RT.

Autor článku považuje za divné ono „pobouření" kvůli údajnému vlivu ruských sdělovacích prostředků na západní občany.


„Neudivuje skutečnost, že od roku 1945 Spojené státy více než 80krát zasahovaly do cizích voleb, ale spíše skutečnost, že to veřejně přiznal bývalý ředitel americké Národní zpravodajské služby James Clapper během slyšení Senátu na počátku roku 2017. Rusk, které se zaprezidenta Putina stává silnějším, může být bezpochyby připisováno spáchání takových činů. Jenže není to Rusko, které odpovídá za stav americké společnosti a výsledky voleb, které z ní vyplynuly. Možná je lepší přemýšlet o neoliberální politice úspor, která po desetiletí činí bohatší bohatší a chudé - chudší. Přitahovat se k obrazu vnějšího nepřítele za účelem kompenzace vlastních slabostí, a je obvykle extrémně nebezpečné," zdůraznil Hannes Hofbauer.

(kou, prvnizpravy.cz, freitag.de, foto: arch.)