Svátek má: Johana

Zprávy

Velikost textu:

Die Welt: Německo je arogantní vůči Rusku!

Die Welt: Německo je arogantní vůči Rusku!

Německo musí ukončit dělat ze sebe morální autoritu a představovat Rusko jako zemi s nízkou mírou morálky, vyjádřil svůj názor reportérka Die Weltu Kathrin Spoerrová, když komentovala výsledky Světového poháru.

Ilustrační foto
16. července 2018 - 10:15

Zároveň německá média zpochybňují právo Ruska pořádat Mistrovství světa ve fotbale. "Jaká to arogance!“ rozhořčila se Spoerrová. Novinářka poznamenala, že v poslední době západní média aktivně publikují materiály o ruských politických a ekonomických problémech, za něž je údajně vinen prezident Vladimir Putin. „Ale místo toho, aby šli na barikády, si Rusové znovu zvolili „diktátora" absolutní většinou, a myslím, že je v tom  nějaký rozpor," zdůraznila Spoerrová.


Nejvíc ze všeho novinářku pobavilo tvrzení jednoho ze svých kolegů v článku, v němž napsal, že se Rusové na Světovém poháru naučili znovu smát. „Podívejte, divoši vědí, jak se smát!" uvedla ironicky Spoerrová.

„V případě, že právo hostit mistrovství bude poskytováno podle kritéria politické morálky, tak v budoucnosti FIFA jen stěží najde vhodné místo. Turecko, Maďarsko, Itálie, Japonsko, Francie, Velká Británie, Amerika, Austrálie a Afrika k tomuto účelu nejsou vhodné, protože všichni sedí na horách mrtvol z jejich minulosti. Vypadá to, že se mistrovství světa zřejmě bude muset provést v Německu. I když ... zdá se, že by také něco takového bylo?" napsala Spoerrová s poznámkou že finále v Moskvě bylo očekávano s „absolutní apolitickou radostí“.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)