Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

DLR: Kyjev připravuje jarní Blietzkrieg na Doněck a Luhansk!

DLR: Kyjev připravuje jarní Blietzkrieg na Doněck a Luhansk!

A útok proti samozvané Doněcké a Luhanské lidové republice začne ve čtyřech směrech. Prohlásil to na mimořádném briefingu zástupce velitele operačního velení DLR Eduard Basurin s odkazem na zpravodajské údaje.

Ilustrační foto
6. února 2018 - 13:05

Podle něj ukrajinská armáda plánuje „s podporou dělostřelectva prolomit první linii obrany,  pevnosti praporů prvního sledu jednotek DLR a LLR, „zaujmout výhodné pozice“, citují ho  s „Zprávy Doněcké republiky“.

Podle něj je cílem ofenzívy je zablokovat DLR a LLR a převzít kontrolu nad hranicí s Ruskem. Operace může začít v předvečer prezidentských voleb v Ruské federaci nebo v době pořádání fotbalového šampionátu v Rusku, tedy mezi březnem a červnem.

„Načasování ukrajinských stratégů není vybrán náhodou, a je spojen především s předpokládem, že těžiště světového společenství v tomto období bude zaměřeno na prezidentské volby v Ruské federaci a probíhající Světový pohár v Rusku,“ poukázal Eduard Basurin.

Ukrajinský poslanec vyzval „otrávit dichlorvosem" obyvatele Donbasu!

A hlavní úder Kyjeva povede na sever a na jih od města Doněck, řekl Basurin.

Zpočátku „dva obchvatné manévry ... se pokusí překonat linii kontaktu a prorazit první linii obrany ozbrojených sil DLR... odříznou Doněcké jednotky, obklíčí a obsadí Doněck,“ poukázal Basurin. Následně bude ukrajinská armáda pokračovat v útoku a pokusí se obsadit linii Lutugino - Ilovajsk - Komsomolsk - Pobeda.

Druhý úder bude zaměřen na jižní sektor směrem k Sachance. „To umožní zablokovat naše síly v Mariupolu a zabrání jim k přesunu na Doněckou cestu," vysvětlil.

Dalším cílem Kyjeva je vstoupit do Novoazovska a zachytit se na pobřeží Azovského moře. Podle plánu generálního štábu Ukrajiny to umožní  porazit ozbrojené síly DNI a dostat se na státní hranici s Ruskem, uvedl zástupce velitele..

Invaze ozbrojených sil v Luhanské lidové republice je plánována směrem na Krymskoje, Lutugino. Poté, co porazí armádu LLR se (ukrajinské síly) dostanou na ruské hranice, pokračoval Basurin.

Všechny tyto plány ukrajinské armády potvrzují údaje o činnosti jejich leteckého průzkumu o umístění jednotek DLR, přesun  techniky do přední linie, aktivní doplňování paliva a munice  v předních linií, zdůraznil.


Nicméně Basurin varoval, že „blitzkrieg plánovaný ukrajinskou armádou nepřinese očekávané výsledky ukrajinské straně, a v případě ozbrojené agrese vůči na lidovým republikám utrpí nenapravitelné škody“.

(kou, prvnizpravy.cz, dnr-news.com, foto: arch, mapa: dnr-news)