Svátek má: Zbyšek

Zprávy

Velikost textu:

DW: Kvůli pronásledování Schrödera může Ukrajina přijít o zastánce!

DW: Kvůli pronásledování Schrödera může Ukrajina přijít o zastánce!

Mnoho ukrajinských politiků prostě zavídá oči před problémem, že internetová stránka „Mírotvůrce“ deklarovala německého exkancléře Gerharda Schrödera „nepřítelem státu", napsaly Deutsche Welle.

Gerhard Schöder, bývalý německý kancléř
19. listopadu 2018 - 10:10

Kyjev nezajímají ani požadavky Berlína odstranit internetovou stránku. Tímto způsobem může na mezinárodní scéně ztratit své „věrné obránce", varoval německý televizní novinář.

Kyjev uzavírá oči před „pronásledováním" bývalého šéfa německé vlády Gerharda Schrödera, uvedl v článku na internetových stránkách Deutsche Welle vedoucí ukrajinského vydání německého televizního kanálu Bernd Johann.

Několik let ukrajinské web „Mírotvůrce" vedl boj proti „údajným nepřátelům státu" a právě nedávno „si podal" bývalého kancléře Německa. Výsledkem jsou  složité vztahy mezi Německem a Ukrajinou, poznamenal autor.


„Cílem" ukrajinských „mírotvůrců", se stal Gerhard Schröder patrně kvůli svým nedávným prohlášením o Krymu a protože „lobuje zájmy ruského plynárenského průmyslu", míní Johann.

Na druhou stranu novinář německého televizního kanálu připomíná, že německé ministerstvo zahraničí již protestovalo a požadovalo, aby ukrajinské vedení odstranilo internetovou stránku,

„Politici v Kyjevě se však nestarají. Federální vláda v Berlíně musela poukázat na to, že server se nachází v zahraničí. Ukrajinský stát se chová jako bezmocný - a to navzdory skutečnosti, že internetová stránka nejen otravuje vnitřní politické klima v zemi, ale i dlouhodobě se stala pro Ukrajinu mezinárodním problémem," zdůraznil šéfredaktor ukrajinské pobočky Deutsche Welle.


Podle Johanna, mnoho politiků na Ukrajině jednoduše nevidí problém v tom, že bývalý šéf německé vlády, Gerhard Schröder, byl prohlášen za „nepřítele státu".

„Ale tímto způsobem si mohou rozezlit věrné přímluvce Ukrajiny na mezinárodní scéně," varoval německý novinář.

(kou, prvnizpravy.cz, dw.com, foto: arch.)