Svátek má: Daniel

Zprávy

Velikost textu:

Gruzia Online: Saakašvili plánuje vrátit se k moci v Gruzii!

Gruzia Online: Saakašvili plánuje vrátit se k moci v Gruzii!

Michail Saakašvili oznámil svou touhu vyhrát volby v Gruzii a rozvrátit vládu Bidziny Ivanišviliho. Jak napsala Gruzia Online, „politik obvinil současnou vládu Gruzie z korupce, plýtvání penězi, zhoršování bezpečnosti a zločinnosti“.

Michail Saakašvili, bývalý gruzínský prezident
6. března 2018 - 11:05

Bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili se rozhodl rozbít vládu Bidziny Ivanišviliho a vyhrál volby. Jak uvedl portál „Gruzia Online", Saakašvili apeloval na „Jednotné národní hnutí" z Amsterdamu. Ve svém projevu politik řekl, že cílem opozice by měl být příchod k moci už tento rok.

„Naším úkolem je vrátit se k moci v Gruzii a my se musíme vrátit v roce 2018. Jak to uskutečníme? Musíme vyhrát prezidentské volby a na tomto pozadí rozvrátit vládu Ivanišviliho, narušit jeho feudální vládu," řekl Saakašvili.

Saakašvili: Porošenko a Putin se proti mně spikli!

Zároveň obvinil současnou vládu Gruzie z korupce, plýtvání penězi, zhoršení bezpečnosti a zločinnosti.
 
„Všichni vidíme, jaké výzvy musí naše země vydržet - peníze, které jsme nechali, jsou zcela vyjedeny; státní instituce jsou rozbité a vrátila se korupce; kriminalita převládá; bezpečnostní situace se zhoršila. Taková beznaděj nebyla ani v době Ševardnadze," dodal politik.


Tento dobrodruh, který svého času málem zničil zemi nezodpovědným útokem na Cchinvali a vyvolal okamžitou reakci ruských sil, který se pokoušel a stále zkouší získat moc na Ukrajině, když se rozkmotřil v Petro Porošenkem, byl z Ukrajiny vysídlen a nyní má azylový pobyt v Nizozemsku. Jeho sebedůvěra a chuť moci patrně přesvědčila i Evropskou unii, že je tím „správným“ politikem. Ovšem návrat do Gruzie má malou překážku. Místní prokuratura nedočkavě čeká, kdy bude postaven před soud a uvězněn za korupci a pronevěru.

(kou, prvnizpravy.cz, apsny.ge, foto: arch.)