Svátek má: Zbyšek

Zprávy

Velikost textu:

Jaderná válka odložena a telefonní hovor Putin-Macron

Jaderná válka odložena a telefonní hovor Putin-Macron

<< AKTUALITY >> Po návštěvě Joe Bidena v Polsku „Jaderná válka“ „zatím odložena“ a Vladimir Putin telefonoval s Emmanuelem Macronem. 

Janusz Korwin-Mikke: Jaderná válka odložena
30. března 2022 - 07:20

Janusz Korwin-Mikke, předseda strany KORWiN a vůdce Konfederace, analyzoval návštěvu Joe Bidena v Polsku a uvedl, že z toho, co pochopil, byla „jaderná válka“ „zatím odložena“.

„Pokud rozumím jazyku diplomacie, myšlenky Jaroslawa Kaczynského a dalších lidí, kteří nenávidí Rusko („Necháme 30 milionů Poláků zemřít, když zemře 120 milionů Rusů") poslat „ozbrojenou misi NATO na Ukrajinu" byl šťastně odložen? Jaderná válka se zatím odkládá? Píše Janusz Korwin-Mikke na svých sociálních sítích.

Předseda strany KORWiN již dříve pochválil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že nechce nazývat Putina „řezníkem“.

„Emanuel Macron říká jako civilizovaný člověk: „Nepoužil bych termín „řezník“,  protože stále mluvím s prezidentem Putinem - a slovní deeskalace je nezbytnou podmínkou k zastavení války, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině, bez války," napsal politik.

Korwin-Mikke upozornil, že žijeme v době, kdy se hlavy států snadno uráží, a řekl, že to není známka ničeho dobrého.Emmanuel Macron telefonicky hovořil 29.3. s Vladimirem Putinem

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem, uvádí web Kremlu (v ČR nedostupný).

Ruský vůdce zejména informoval Macrona o opatřeních k poskytnutí humanitární pomoci během vojenské speciální operace na Ukrajině a evakuaci civilistů, mimo jiné z Mariupolu .

Bylo zdůrazněno, že k vyřešení obtížné humanitární situace v tomto městě musí ukrajinští nacionalističtí militanti přestat klást odpor a složit zbraně,“ píše se ve zprávě.

Hlavy států rovněž projednaly otázky související s rozhodnutím přejít k placení v rublech za ruský plyn a dohodly se na pokračování kontaktů.

(rp,prvnizpravy.cz,nczas,ria,foto:arch.)