Svátek má: Radek

Zprávy

Velikost textu:

Korwin o prezidentovi ČR: „Vyhrál poskok Západu, USA a LGBTQZ“

Korwin o prezidentovi ČR: „Vyhrál poskok Západu, USA a LGBTQZ“

Janusz Korwin-Mikke, bývalý předseda strany KORWiN, europoslanec a poslanec polského Sejmu,  komentoval výsledek prezidentských voleb v ČR.

Janusz Korwin-Mikke, člen Konfederace
2. února 2023 - 04:20

Janusz Korwin-Mikke jižním sousedům Polska nezávidí. Prezidentské volby podle jeho názoru vyhrál nejhorší možný kandidát Petr Pavel.

Doyen polské libertariánské pravice si všímá, že konzervativního kandidáta volili především čeští Slezané.

„Zajímavost: Pana Andreje Babiše volilo hlavně Moravské Slezsko – lidé, kteří by nejvíce trpěli, kdyby Čechy a Morava začaly pomáhat Polsku ve válce s Ruskem. Pan Babiš si zlepšil hodnocení o 4 % tvrzením, že Polsku nepomůže, ale nestačilo to,“ napsal na Twitter Janusz Korwin-Mikke.


Poslanec a spoluzakladatel Konfederace označuje nového prezidenta za „loutku Západu, USA a LGBT“.

„Zapomněl jsem dodat: volby vyhrála loutka ze Západu, která je ve jménu imperiálních zájmů USA a ideologů LGBT (sám je velkým zastáncem této ideologie!) připravena otevřít Čechy a Moravany k atomovému úderu. Brzy „bude Piotr Pavel“ Jako Čech bych brečel...“ píše Korwin-Mikke.Podle Janusze Korwina-Mikkeho není slabý český prezident nutně dobrým znamením pro Polskou republiku.

„Jako Polák bych měl být šťastný: pokud se najde idiot, který za mě chce vystrčit krk, je to velmi dobré. Bohužel: ne úplně dobře. Problém je, že tato volba může být dodatečným předpokladem, který přiměje americké guvernéry Západu vyhlásit válku Moskvě…“ je přesvědčen Korwin-Mikke.


(rp,prvnizpravy.cz,nczas,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
39%
Ne
transparent.gif transparent.gif
61%