Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Na Ukrajině rozhořčeně: Zrádné iluze o „nejmocnější armádě v Evropě"!

Na Ukrajině rozhořčeně: Zrádné iluze o „nejmocnější armádě v Evropě"!

Aktivista a dobrovolník Jurij Kasjanov ve svém článku pro „Glavred“ kritizoval propagandistickou mašinérii v Kyjevě, zejména existující mýty o ukrajinské armádě, jako „nejsilnější armádě v Evropě“.

Ilustrační foto
26. září 2018 - 11:05

Podle Kasjanova, různé přehlídky, pompézní „předávání technologií“, „mytická vojenská vítězství“ jen poškozují obranyschopnost země, protože vytvářejí iluzi dobrého stavu věcí v ukrajinské armádě.

Aktivista ostře kritizoval státní propagandisty, kteří „z jakékoliv příležitostné informace slepí další velké vítězství". Jako příklad Kasjanov uvedl přejezd kontrolní lodě A500 „Donbas“ a námořního remorkérku A830 „Korec“ do Azovského moře, což dobrovolník popsal jako „hrdinný tah dvou starých rezavých galošů“, na kterých doplout „k další bóji je děsivé“.

Navíc Kasjanov vylíčil ponurý obraz reality v ukrajinské armádě, „pátým rokem války nemáme žádný vlastní sériový tank, transportér, ani dělo nebo nebo houfnici, ani svůj kulomet nebo vlastní samopal“.

Vše ve výzbroji ozbrojených sil Ukrajiny je „buď staré, sovětské, zlehka zlátané a přemalované, nebo to, co zůstalo ve výrobě z dob sovětské éry“, uvedl a poukázal také na „katastrofální nedostatek personálu v armádě“ a „předstíraný systém vzdělávání rezerv".


Podle Kasjanova na Ukrajině, s pomocí státní propagandy je implantována defétistická psychologie, která násobí mýty o „vítězstvích“ ukrajinské armády na pozadí „zločinné nezodpovědnosti“ ukrajinských „elit“.

To vše ukazuje na „obyčejnou zradu", uzavřel aktivista.

V Kyjevě se často pokoušejí prezentovat ukrajinskou armádu jako „obránce celé Evropy". Nedávno řekl prezident Petro Porošenko, že ukrajinská armáda je „nejsilnější na evropském kontinentu“. A bývalý premiér Arsenij Jacenjuk tvrdil, že zájmem Západu je vzít Ukrajiny do NATO, protože „chrání“ hranice aliance.

(kou, prvnizpravy.cz, glavred.info, foto: arch.)