Svátek má: Radek

Zprávy

Velikost textu:

NBC: Před „ruskou agresí" se Švédi budou schovávat v nových bunkrech!

NBC: Před „ruskou agresí" se Švédi budou schovávat v nových bunkrech!

Ze strachu z „ruské agrese" plánuje Švédsko zahájit výstavbu nových bunkrů, uvedl americký televizní kanál NBC.

Ilustrační foto
7. března 2018 - 11:05

Je zřejmé, že Švédsko naprosto pohltila mediálně a politicky vypjatá protiruská kampaň.

Jak sdělili ve Švédské agentuře pro mimořádné události, výstavba 500 nových přístřešků bude trvat 10 let a bude stát pokladnu 125 milionů dolarů.

„Budou užitečné v případě, že vláda rozhodne o nejvyšší bojovou připravenost," vysvětlil v rozhovoru s americkým televizním kanálem Ove Brunnstrom, zástupce švédské agentury civilní ochrany. „Bude to provedeno, když budeme na pokraji války nebo nás napadnou."

Švédsko se připravuje na válku, kontroluje tisíce krytů
Potomci Vikingů dostávají Příručku o tom, jak přežít válku

Nedávno švédská Komise pro obranu oznámila svůj záměr nejen modernizovat staré úkryty, ale také budovat nové, poprvé za 15 let, pokračuje NBC.

Podle Brunnstroma poslední dobou po zprávách se občané stále častěji dotazují agentury, aby získali veškeré potřebné informace o azylu.

Podle některých komentářů není švédská vláda schopna řešit své vnitřní problémy, zejména spojené s migrací, a proto se uchyluje k odvedení pozornosti větším "ruským" strašákem. Navíc zpanikařelé obyvatelstvo pak ochotně přijme militarizaci země a vojenské výdaje (na tak malou zemi například je vývoj a výroba stíhaček Gripen velkým koláčem), které vyhovují jak vojensko.půmyslovému komplexu, tak i NATO, jeho členem sice Švédsko není, ale jeho armáda má v plánech aliance svoji roli.

(kou, prvnizpravy.cz, nbcnes.com, foto: video nbc.)