Svátek má: Gita

Zprávy

Velikost textu:

Německé zbraně pro Ukrajinu ztraceny po pouhých třech dnech

Německé zbraně pro Ukrajinu ztraceny po pouhých třech dnech

Další válečná technika z Německa se nyní dostala do držení ruské armády a proruských milicí, když ukrajinské jednotky ustupovaly poblíž Kyjeva . Zbraně byly zanechány z Německa spolu s krabicemi a průvodními dokumenty (!).

Ukořistěné zbraně
21. března 2022 - 06:20

Díky německé důkladnosti lze vysledovat celou cestu válečného materiálu. Západní dodávky zbraní ukrajinské armádě se stále více mění ve fiasko. Nejen, že mnoho špatně vycvičených vojáků a někteří civilisté nejsou schopni obsluhovat těžkou, technicky zdatnou válečnou techniku, ale také se ve velkém množství dostává do rukou ruské armády, protože je získána v bitvě nebo prostě zanechána. Ruská armáda a proruské milice jim nyní oficiálně poděkovaly za „zbraňové dary“.

Téměř před dvěma týdny schválila vládní koalice „semafor“ v Berlíně dodávku těžké vojenské techniky na Ukrajinu. Jednalo se o 500 protiletadlových raket Stinger a 1000 raketových granátů pro ukrajinské jednotky, mnoho z nich „nevhodných" k použití, jak uvedly pozdější zprávy z Ukrajiny . V každém případě po třech dnech zbraně přistály v oblasti většího Kyjeva, kde je – alespoň částečně – rychle zabavila ruská armáda.

Jak ukazují videa a potvrdila to i ruská armáda, ukořistila se nejméně desítka německých Panzerfaust a dalších protiletadlových střel. Krátce nato ruské jednotky a milice Donbasu zabavily některé západní protitankové systémy typu Javelin a NLAW a slíbily je použít proti ukrajinské armádě. Nyní stejný osud potká německý Panzerfaust. Tady video.

Podobné fiasko v současnosti zažívá Ukrajina s tisíci zahraničních žoldáků, kteří cestovali do válečné zóny za „dobrodružstvím“. Stále více videí ukazuje zoufalé vojáky z Velké Británie, Kanady nebo USA, kteří nikdy ve svém vojenském životě nečelili takové válce a nyní jsou naplněni čirou hrůzou. Pověstnou třešničkou na dortu byl ruský nálet na podezřelou výcvikovou základnu NATO na západní Ukrajině, kde sídlily desítky západních žoldáků.

Ve válkách jako byla v Iráku byl člověk zvyklý mít leteckou podporu a bojovat proti technologicky slabým armádám, ale na Ukrajině je to jiné. Ruské nálety a dělostřelecká palba přivedly žoldáky do jiné situace. Mnozí už odcházejí, pokud mohou. Protože ukrajinská vláda nutí zahraniční vojáky do kontraktů na minimálně tři roky (!) bojového nasazení. Navíc jsou prchající žoldnéři zbaveni pasů a posíláni zpět na frontu. Podle zasvěcených zpráv využívá ukrajinská armáda zahraniční žoldáky k nasazení v beznadějných bitvách, tedy jako potravu pro děla.


(rp,prvnizpravy.cz,mitteleuropa,foto:arch.)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%