Svátek má: Artur

Zprávy

Velikost textu:

Německo: První výbuchy násilí v supermarketech

Německo: První výbuchy násilí v supermarketech

Po podobných případech v Porúří, v Brémách a v širší oblasti Hamburku se nyní v poklidných „Ländle“ poprvé rozhořel otevřený spor o základní potraviny – které jsou stále vzácnější.

Ilustrační foto
28. března 2022 - 07:20

V důsledku všeobecné krizové situace – kdy se bojovníci, kteří moc nemluvili, kdy jejich kulturní původ více prozrazoval než tajil, méně se zajímali o civilizované způsoby a dohody pro mírová řešení konfliktů, ale šli na věc: Když v krásném Aspergu v okrese Ludwigsburg předevčírem, pětičlenná skupina mužů chtěla koupit více lahví kuchyňského oleje, než obchod v Aspergu aktuálně prodává na jednu osobu kvůli vysoké poptávce, vypukl spor. Sotva srozumitelnou novoobčanskou němčinou si dva muži ze skupiny vybíjeli svůj vztek a podle listu „Frankfurter Allgemeine Zeitung “ (FAZ) absolutně nechtěli přijmout množstevní limit.

Po rychlé eskalaci, nadávkách a macho nadávkách na ně obě pokladní nakonec hlasitě zakřičely – a když pak zavolaly vedení a vyhrožovaly policii, při odchodu z obchodu jí slovně vyhrožovali násilím. Podle FAZ se 36letý zaměstnanec vzpamatoval, vyzbrojil se válečkem a následoval skupinu k jejich autu, aby je konfrontoval. Ale to nebyl dobrý nápad: Dva muži ze skupiny nejenže „ nebyli příliš ochotní mluvit“ ale popadli ozdobné kameny z nedalekého kamenného kbelíku a chtěl jimi zaútočit na 36letého muže. Když utekl, podle policie to po něm hodili. Neúspěšné kamenování zjevně nemělo pro „skupinu mužů “ žádné bezprostřední následky; každopádně o tom policejní zpráva mlčí. Bude to "vyšetřeno", říká se - standardní parafráze pro policejní vyšetřování.V tomto případě, který je typický a v žádném případě nepředstavuje lokální („Aspergerův“) syndrom, vrcholí dva paralelní vývojové trendy, k nimž Německo směřuje: úzká hrdla a nedostatek zásobování na straně jedné – a brutalizace chování a chování lidí. Akceleruje pokračující problémová migrace, pro kterou se příkladně používá termín „integrační selhání“. Představitelé paralelních společností jsou především sami sobě nejblíže a ve svém vycvičeném smyslu pro oprávnění málo myslí na ohleduplnost, „solidaritu“ a odříkání. Dokud bude hojnost sociálního státu plynout volně a „bramborové“ německé špičky zajistí plné regály, topení a elektřinu, není to problém.

Když však dojde na jádro věci, tak se „motor“ údajně obohacujícího multikulturního soužití velmi rychle porouchá – a dojde k pokřiku a vraždě.

(rp,prvnizpravy.cz,ansage,foto:arch.)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%