Svátek má: Ctirad

Zprávy

Velikost textu:

Newsweek: Moskva poradila britskému ministrovi: Nehrejte si na Bonda!

Newsweek: Moskva poradila britskému ministrovi: Nehrejte si na Bonda!

Rusko doporučilo britské vládě, aby se k němu přestalo chovat jako darebákovi z filmů Jamese Bonda, napsal Newsweek.

Gavin Williamson, britský ministr obrany
2. února 2018 - 10:10

Jak časopis uvedl, důvodem takové reakce z Moskvy bylo prohlášení britského ministra obrany Gavina Williamsona, že je Moskva schopna udeřit na britskou infrastrukturu a zabít tisíce lidí.

Předtím britský ministr obrany Gavin Williamson uvedl, že ruské lodě, podle jeho názoru, je velmi přitahuje podvodní infrastruktura, která spojuje Velkou Británii s Evropou a skrze kterou miliony lidí disponují elektřinou a plynem. „To, čím se hodlají zabývat, vede k přemýšlení, jaké způsobit škody ve Velké Británii," řekl Williamson v této souvislosti.
 
Nedávno britská armáda varovala před „hrozbou" z Ruska, jejíž lodě by mohly „přerušit podvodní kabely" v Atlantiku, aby získaly převahu nad armádou této země.

Rusko doporučilo britskému generálnímu štábu zdravotní prověrku!

Moskva však tato obvinění příliš radostně nepřijala a Williamsona obvinila, že čerpá inspiraci ze sfi-fi špionážních románů studené války.

 
„Zdá se, že v okamžiku, kdy britský ministr obrany uskutečnil tato prohlášení, v duchu si myslel, že se natáčí v novém díle Jamese Bonda,“ odpověděla v této věci mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.
 
„Abych byla upřímná, taková prohlášení jsou naprostým diletantstvím," zdůraznila a dodala, že takové prohlášení brání pouze vytváření vztahů mezi Moskvou a Londýnem.

(kou, prvnizpravy.cz, newsweek.com, foto: arch.)