Svátek má: Radek

Zprávy

Velikost textu:

Pavlo Klimkin: Sobčaková je ruská politická schizofrenička

Pavlo Klimkin: Sobčaková je ruská politická schizofrenička

Pavlo Klimkin, ukrajinský ministr zahraničí, nazval zájem ruské prezidentské kandidátky Xenije Sobčakové dostat povolení k návštěvě Krymu ruskou politickou schizofrenií.

Xenija Sobčaková
8. března 2018 - 06:20

Podle ministra „legální“ vstup na území republiky Krym se souhlasem Kyjeva nesedí s volební kampaní Sobčakové o „okupovaném území.“

Jak se píše v článku žádost o „právní vstup na území republiky se souhlasem Kyjeva“ nezapadá do volební kampaně Sobčakové na "okupovaném území".

"Dodržování ukrajinských právních předpisů pro vstup na okupované území Krymu je samozřejmě pozitivní. Legální vstup do nelegitimní kampaně nelegitimních voleb na okupovaném území je však právě schizofrenie. Samozřejmě, politická, "napsal Klimkin na twitteru.

Ministr upozornil,  že pro komunikaci s krymskými Tatary musí jít do Kyjeva.
 
"Doufám, že paní Sobčaková je na straně civilizovaného světa," dodal Klimkin.
 
Sobčaková již dříve informovala, že požádala ukrajinské velvyslanectví dopisem o povolení k cestě na Krym za účelem předvolební kampaně.

Rajská hudba pro USA: Sobčaková podpořila americké sankce proti Rusku

Xenija Sobčaková se narodila do rodiny prvního demokraticky zvoleného petrohradského starosty Anatolije Sobčaka, který byl politickým mentorem současného prezidenta Vladimira Putina. V říjnu 2017 oznámila kandidaturu v ruských prezidentských volbách v roce 2018. Proslavila se jako moderátorka televizní reality show a herečka, objevuje se na akcích spojených s módou.
 
(rp,prvnizpravy.cz,lb.ua,foto:arch.)