Svátek má: Evžénie

Zprávy

Velikost textu:

Polský arcibiskup: Neexistuje žádný „reset“ bez Krista

Polský arcibiskup: Neexistuje žádný „reset“  bez Krista

Krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski přednesl ohnivé kázání proti „Great Reset“ v Krakově. Neexistuje žádný „reset“ - žádný nový začátek - bez Krista.

Arcibiskup Marek Jędraszewski
4. března 2021 - 11:04

Krakovský arcibiskup Marek Jędraszewski přednesl ohnivé kázání proti „Great Reset“ v Krakově. Neexistuje žádný „reset“ - žádný nový začátek - bez Krista.

Arcibiskup Jędraszewski ve svém kázání poznamenal, že anglické slovo „reset“ se v poslední době stalo tak populárním, že znamená „set“, „přeskupit“, „předělat“.

Metropolita citoval knihu Klause Schwaba a Thierryho Mellereta s názvem. „Covid 19 - Velký reset“ a Světové ekonomické fórum v Davosu v červnu 2020, které navrhlo „velký reset“, „velkou obnovu“ pro svět po pandemii. Jedna z kapitol knihy má název: „Redefining Our Humanity“, která mimo jiné hovoří o sloučení stroje s lidskou bytostí, která má umožnit lidstvu dosáhnout vyšší úrovně evoluce, aby se mohlo rozvíjet

Nově definovaná lidská bytost by měla projevovat větší empatii, zapojit se do sociálních a ekonomických otázek (např. Podnebí, LGBT, BLM, přistěhovalci) a vzdát se sebe a svých potřeb s cílem vybudovat lepší svět; úvaha o smyslu jeho života by měla být nahrazena aktivismem, který by měl být veden mladými lidmi, kteří jsou k tomu náležitě vychováni.


„Kde je místo pro Boha? Jak můžeme mluvit o novém člověku a novém světě, aniž bychom se odvolávali na Boha? “ ptal se arcibiskup a zdůraznil, že v několika stovkách stran dlouhého dílu je náboženství zmíněno pouze jednou a neexistuje žádný odkaz na transcendenci.

Arcibiskup dodal, že globalisté využívají pandemie ke znehodnocování a ničení úspěchů křesťanské civilizace.

Jędraszewski zmínil různé kritiky resetování, například historika Grzegorze Kucharczyka, který uvedl, že myšlenky globalistů jsou v rozporu s křesťanstvím. Chtěli pomocí koronaviru znehodnotit vše, co křesťanství po dvě tisíciletí udělalo pro dobro lidstva. Profesorka Terstu Renato Christina prohlásila o Schwabově knize, že neobsahuje žádné základy, žádné jasné a bezpečné nápady pro budování budoucnosti. Schwabův „velký reset“ vede jen k většímu zmatku.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)