Svátek má: Rostislav

Zprávy

Velikost textu:

Prezident Ukrajiny je jaksi „zklamán“ ukrajinskou armádou

Prezident Ukrajiny je jaksi „zklamán“ ukrajinskou armádou

Prezident Ukrajiny Petro Porošenko během návštěvy ve Spojeném království uvedl, že jeho armáda je až na osmém místě v Evropě. Informuje o tom tisková kancelář ukrajinského vůdce.

Petro Porošenko se už vícekrát zesměšnil
20.duben 2017 - 11:06

„Každý rok utrácíme za obranu 5% našeho HDP, což je více než někteří členové NATO. Dnes je ukrajinská armáda na osmém místě v Evropě,“ řekl Porošenko.

Dříve ukrajinský prezident opakovaně ji označoval za nejsilnější armádu v Evropě. Například v únoru řekl, že vojáci zzemě mohou klást odpor „jakémukoli agresorovi“, a na jaře roku 2016 oznámil, že se Ukrajině se podařilo „zastavit největší armádu na evropském kontinentu“.

Porošenko: Ukrajina je schopna odrazit jakoukoliv armádu!
Porošenko: Ukrajinci přežili útok Ruska!

V Kyjevě se neustále snaží vylíčit zemi jako „ochránce Evropy“. To znamená, že bývalý premiér Arsenij Jaceńuk řekl, že je v zájmu Západu, aby Ukrajina vstoupila do NATO, protože hlídá hranice aliance. Porošenko zase označil zemi za „základnu Evropy“ a zdůraznil, že Kyjev je „v čele ochrany evropské civilizace“.

Výroků o nepřemožitelnosti ukrajinské armády zaznělo z úst pomajdanovského vedení v Kyjevě opravdu mnoho, ale poněkud to kontrastovalo – navzdory převaze - s vojenskými neúspěchy či spíše debakly v konfrontaci s opolčenci v Donbasu.

(kou, prvnizpravy.cz, president.gov.ua, foto: arch.)